Zavrieť

Porady

Finančný príspevok na stravne

Ahojte, viem že sa popísalo veľa, ale aj tak mám nejaké otázniky???? prechádzame teraz na príspevok preto sa chcem spýtať aký systém sa vám osvedčil. Chápem princíp-metodicky plan len ako v praxi. Ak dávate zamestnancom zálohu napr 30/4 na maj riešite to aj cez výplatnú pasku, alebo iba v účtovníctve (nie som účtovník) a na paske za 5/23 vyplatenej 6/23 zrazite z-covi rozdiel podľa počtu dní?
Ak vyplacam v mzde, tak za 3/23 vyplatenej v 4/23 vyplatim FP zálohu aby mal na 5/23 a potom zrazim rozdiel vo vyplatenej 6/23?
Čo ak nový zamestnanec? Musím riešiť cez zálohu v uvtovnictve a až v ďalsej výplate cez mzdu ak chcem mať jednotný spôsob iba cez mzdu?
Čo sa overili vám? Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    My to riešime zálohou, čiže na máj budeme vyplácať zálohu koncom apríla, mám to zúčtované v účtovníctve zatiaľ ako pohľadávku voči zamestnancovi a potom na výplatnej páske za máj majú vyčíslený nárok na príspevok podľa odpracovaných dní a mínusom poskytnutú zálohu.
    Minulý rok sme to riešili inak, odpočítavali sme neodpracované dni spred 2 mesiacov z aktuálneho nároku a to bol chaos, už nikdy viac!
    Naposledy upravil tigy : 20.04.23 at 05:36
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Klaraxx Aha, ďakujem za info. U nás sa z-tel bráni dodatočnej práci a posielanie záloh na nasledujúci mesiac, ale mne sa tiež tento spôsob zdá jednoduchší. Už len presvedčiť. A tie pravidelne zálohy máte doriešené internou smernicou alebo to dávate podpisovať zamestnancom, že ste im ju poslali? Ak to je hotovosť tak chápem proti podpisu.
    tigy Máme to riešené cez internú smernicu.
    Klaraxx Ďakujem
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    My sme dostali na zaciatku jednorazovo zalohu na viac ako maximalny pocet dni v mesiaci a teraz uz len vzdy dostavame vyplatenu presnu sumu a zaloha ostava - posuva sa dalsi mesiac.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Klaraxx Hmm, toto sa mi pozdáva! Dakujem
    tigy Toto riešenie tiež neznie zle...
    Nandrolon Mne sa zdá zo všetkých najhoršie z pohľadu prehľadnosti a evidencie, ale je to len môj názor.
    A to nehovorím, ak je niekto PN atď. Neviem si predstaviť robiť ročnú inventarizáciu toho účtu pri firme nad 1000 zamestnancov. Takto nám to sedí na cent, každý mesiac v podstate "čistý stôl". a dochádzkový systém rieši ľudí na PN, ktorí to buď zaplatia v hotovosti alebo sa počká, kým budú mať výplatu v požadovanej výške.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Naša firma to rieši zálohou, ktorá je vo výplatnej páske odpočítaná a stravné je už v páske iba ako skutočný stav /keďže výplata sa robí dozadu/.
    Klaraxx Dakujem

    Finančný príspevok na stravne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.