Zavrieť

Porady

Sauna do firmy

Ahojte,

spoločnosť zamestnáva pracovníkov pracujúcich v lese. Môže pre nich kúpiť infrasaunu do majetku spoločnosti, ktorá by bola v administratívnej budove a prístupná pre zamestnancov v rámci ochrany zdravia? Boli by odpisy daňovým nákladom?

Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
Chobot Keby som bol zamestnancom daňového úradu, tak by som skôr uveril rozprávke o Karkulke v lese, než tomu, že zamestnávateľ chce infrasaunu pre drevorubačov. Tá sauna nakoniec skončí na jeho chalupe alebo doma v pivnici.

Čo iné ešte robí ten zamestnávateľ pre zamestnancov v rámci ochrany zdravia? A prečo je to len pre zamestnancov pracujúcich v lese a nie aj pre administratívnych pracovníkov? Fakt si myslí, že príde pilčík či traktorista z lesa a ľahne si ešte na 1-2 hodinky do sauny?

Ale podľa mňa, toto nie sú oprávnené náklady zamestnávateľa, nesúvisia s podnikaním a nie sú to ani povinné náklady v rámci ochrany zdravia. Možno keby to išlo zo soc. fondu ... ale neviem. Mne sa to nezdá.
Letko Ide o lesníkov, nie pilčíkov. Pilčíci sú externí dodávatelia. Administratíva chodí tiež do terénu.
Chobot Aj tak to podľa mňa nepôjde, lebo to nesúvisí s podnikaním. Potom by mohol každému zamestnancovi kúpiť bicykel, kolieskové korčule, na zimu lyže atď.

Z nedaňových nákladov áno.
romana147 sauna NIE je ochrana zdravie
slnečné okuliare NIE , zváračské ÁNO
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.