Zavrieť

Porady

Vyduté obkladačky u suseda po mojej rekonštrukcii

Dobrý deň.
V januári som si robil sadrokartónové predsteny v panelovom byte.po piatich mesiacoch prišiel za mnou sused ktorý býva o dve poschodia vyššie že mu vydulo obkladačky v kúpeľni a WC a v obývačke ze mu pukla omietka asi tak na 30 cm že som mu to spôsobil ja vŕtaním konštrukcie ktorú som musel dať aj do nosnej priecky.použil som hmozdinky 6 mm.Je možné že by som spôsobil take otrasy aby mu vidulo obkladačky a pukla omietka keď spodný sused nič nemá poškodené.
misoft O dve poschodia vyššie - teda cca o 5m vyššie? Skúša ťa. Potrebuje opraviť sfušovanú prácu, tak chce od teba, aby si mu to "zaplatil". Pošli ho do ****, alebo nech to dokáže, že tvoje vŕtanie 6-ko vrtákom mu poškodilo stenu. A nosné priečky v panelákoch majú 15cm hrúbku - sú pevné, tá len tak ľahko nepukne.
OneUp Sa divim, ze sa s nim vobec bavis ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    mne síce kávovar vibráciami na linke odul obkladačky, ale bol iba 0,2 metra od nich a nebolli lepené duvilaxom, ale nejakým stavbárskym poterom , , na pôvodný umakart
    Lubos1986 Len on ma obklad nalepený na panely flexi lepidlom.
    romana147 flexy nemám odskúšané

    panely majú amplitúdu menšiu ako umakart

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Nie toto nie je možné. V každom jednom byte je 6mm vrtákom vyvŕtaných niekoľko dier. Prečo si práve výbral teba?
    Lubos1986 Lebo okrem mna tam v poslednej dobe nikto neprerábal a tvrdil ze to je tým že som tam navrtal veľa dier.
    misoft Je to vychcanec.... dôvod si našiel - tvoje minidierky. Ale svoju fušerinu chce, aby si ti zaplatil. Kua - ja som vŕtal i 8-čky a nie do nosného a predsa nič nepuklo..

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    dobre som sa pobavil takto navečer vysmiať magora do očí a poslať kadeľahšie. dôkazné bremeno by bolo hádaj, na kom. znalec by sa mu síce nevysmial do očí, ale slušne ho skasíroval a vysmial ho s kamarátmi na pive...

    keby malo vŕtanie do stien v panelákoch takéto "ďalekosiahle" následky, tak by už nestál asi žiadny panelák, lebo tie otrasy a vibrácie z vŕtačiek by ich komplet zvalili
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lubos1986 Tak nakoniec som bol za statikom trosku sa zasmiali ale prehovoril som ho aby prišiel ku mne a dal mi posudok že som nič nenarušil.
    jslancik to je zbytočné. určite by som to susedovi nedával ani nereagoval na neho. posudok si odlož, ak by náhodou došlo na súdne konanie. inak nie je dôvod reagovať. bolo by to prudko kontraproduktívne.
    Lubos1986 To mi tvrdil aj ten statik že nepotrebujem posudok.povedal že to by potreboval každý kto chce len obraz navŕtať.
      zbaliť

    Vyduté obkladačky u suseda po mojej rekonštrukcii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.