Zavrieť

Porady

Výpočet exekúcie - neprednostná/prednostná

Dobrý deň, nášmu zamestnancovi prišlo asi milión exekúcií. Aktuálne riešim jednu neprednostnú a prednostnú exekúciu. Chcela by som vás poprosiť o pomoc pri výpočte lebo trošku sa v tom strácam...

čistá mzda: 2 112,62 €
nepostihnutelná časť: 328,18 €
NČ na dieťa: 82,04 €
' = 1 702,40 €
1 702,40-984,54 = 717,86 € (toto zrážam bez obmedzenia)

984,54:3=
328,18 € (1/3)
328,18 € (2/3)
328,18 € (3/3)

Je tento výpočet správny?
Mám jednu prednostnú a jednu neprednostnú exekúciu.

Neprednostnú exekúciu posielam z 1/3.

Prednostnú pohľadávku mám aktuálne v zostatkovej výške 360,48 €. Posielam ju z 2/3. Keďže je 2/3 vo výške 328,18€, môžem na prednostnú pohľadávku poslať 2/3 + aj niečo z tej zrážky bez obmedzenia? Dá sa to takto kombinovať? Aby som vykryla už celú prednostnú pohľadávku.
Zvyšok zrážky bez obmedzenia by som potom poslala spolu s 1/3 na neprednostnú exekúciu lebo táto pohľadávka je dosť vysoká.

Neviem si s týmto rady, budem vďačná za každý komentár.
Ďakujem.
Jana Motyčková Ktorá prišla prvá? Má len 1 vyživovanú osobu? Nemá manželku?
monika.k35 Má 1 dieťa, je rozvedený.
Prvá prišla neprednostná exekúcia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Počítali ste tretiny pre neprednostné pohľadávky. Pre prednostnú pohľadávku sú nepostihnuteľné sumy iné a to 234,42 na zamestnanca a 58,60 na vyživovanú osobu.
    To, čo je nad 984,54 ja pripočítavam k prvej tretine, lebo sa to má použiť celé aj pre neprednostné pohľadávky.
    Čiže mne vychádza pre neprednostnú pohľadávku 1.tretina 1046,04 €. To pošlete na prvú pohľadávku v poradí (neprednostnú).
    Pre prednostné pohľadávky možno zraziť spolu 1491,42 €. Keďže ale už na predchádzajúcu sa posiela 1046,04, rozdiel 445,38 pošlete na prednostnú, ktorú máte druhú v poradí - na túto ak je pohľadávka už len 360,48, pošlete tam 360,48 €. Ak máte ešte ďalšie prednostné pohľadávky (píšete, že má veľa exekúcií), tak to, čo ostalo 445,38-360,48 pošlete na ďalšiu prednostnú pohľadávku v poradí.
    Všetko za predpokladu, že tam nemáte nejakú exekúciu na výživné.
    monika.k35 Exekúciu na výživné neevidujeme. Všetko je to buď nejaká pôžička alebo prednostné sa týkajú dlhu na sociálnom poistení.

    Ďakujem krásne za pomoc ste top

    Výpočet exekúcie - neprednostná/prednostná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.