Zavrieť

Porady

PN zamestnanec

Zdravím, poprosím o radu. Zamestnanec bol 10 dní PN. Keďže mám len jedného zamestnanca a bol prvý krát po rokoch PN, tak predtým som posielal do zdravotnej poisťovne začiatok a ukončenie PN papierovou formou, ale teraz neviem či to ešte stále platí, alebo to treba už poslať elektronicky cez oznámenie zamestnávateľa o poistencoch dávka 601. Čiže prvé oznámenie poslať ako začiatok 10Z, a druhé ako koniec 10K. Moc ďakujem za každú radu.
5 komentárov     zbaliť
kn-alka už sa nemusí nič posielať do ZP, majú údaje z SP, ale môžeš podať elektronicky 10Z a 10K - ak sú v jednom mesiaci, tak na jednom oznámení
lotina Ďakujem, to som nevedel, že netreba, pošlem ale pre istotu elektronicky, len som to pozeral a nejako neviem ako na jednom oznámení, aj začiatok aj koniec.
veronikasad Jednoducho, v jednom riadku začiatok, v druhom koniec
veronikasad Neviem o tom že by sa do zdr.poistovne niekedy posielala kópia PN-ky.
Posiela sa elektronický oznámenie zamestnávateľa, aby ti správne prešiel výkaz, treba poslať pred odoslaním výkazu.
Ak bola PN vystavená elektronický, v elektronickej pobočke SP treba doplniť kedy zamestnanec naposledy pracoval a číslo účtu zamestnanca.
lotina Ďakujem za rady moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.