Zavrieť

Porady

Platenie preddavkov na dan z prijmov PO v roku 2023

Dobry den,
v roku 2022 mi danovy urad poslal rozpis platieb preddavkov na dan z prijmov PO po kvartaloch. Tento rok mi podobny rozpis neprisiel. Mam pokracovat v plateni podla predchadzajuceho rozpisu alebo neplatit ak oznamenie neprislo? Dan som mal vyssiu, cca 8000 Eur, z toho mi vychadza ze by som ich mal platit aj tento rok. Dakujem
ivka70 kedy si podaval DP?
Secret v riadnom termine, k 31.3.2023
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Ak sa prihlásiš do svojho konta na finančnej správe, tak v Osobnom účte - výpis z osobného účtu, keď si rozklikneš tú ikonku vedľa lupy v stĺpčeku Aktivita v riadku Daň z príjmov PO, tak by si tam mal mať rozpis preddavkov až do 31.3.2024. Alebo aj Osobný účet - neuhradené predpisy, aj tam by si to mal nájsť...

    BTW Ak máš povinnosť platiť preddavky, tak ich platíš aj bez papiera z DÚ, ktorý sa mohol zapatrošiť niekde na pošte a pod. Platíš ich podľa podaného DP za 2022.
    Naposledy upravil tigy : 29.06.23 at 07:14
    Secret Dakujem, nasiel som to tam.

    Platenie preddavkov na dan z prijmov PO v roku 2023

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.