Zavrieť

Porady

práca cez dovolenku

Pracujem v škole ako účtovníčka. Hneď po odoslaní polročnej uzávierky si beriem 11 dní dovolenky. Po MD sa vrátila vedúca s niekoľko ročnou praxou. Žiaľ nevie nahodiť FA a ani interným dokladom opraviť chybu. Bolo mi povedané, že mi dajú na dovolenku notebook s dátami, aby som mohla na diaľku opraviť, ak bude treba. Žiaľ neviem si to predstaviť ... budem mať dovolenku pri mori a máme zaplatené fakultatívne výlety. Teraz neviem či tam mám sedieť na izbe a čakať kým mi niekto z práce neviem kedy zavolá? Má na to vedúca právo? Požadovať od vás prácu aj počas vašej dovolenky? Lebo po tejto správe sa ani na dovolenku neteším. ĎAKUJEM za odpovede.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad NB s dátami by som určite nebrala na dovolenku. Čo keď ti ho niekto ukradne?
Zamestnávateľ si musí poradiť, ak by ti dovolenku zrušil, je povinný preplatiť vydavky
Ešte poznamenám, že termín dovolenky určuje zamestnávatel, súhlasil s ním ?
margaretik áno s dátumom mojej dovolenky súhlasila vedúca, ktorá zastupovala tú pôvodnú počas MD, termín som hlásila už v 2/2023 a nebol žiaden problém
mari2x "termín dovolenky určuje zamestnávatel"

ako kedy
/
ako komu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    Cez deň vypnuté = dovolenkuješ
    Večer okolo 7 zapneš na 3 až 15 minút.
    V čom vidíš problém ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pred odchodom na dovolenku slušne - môžeš aj písomne - informuj zamestnávateľa, že NB na dovolenku neberies, odchádzaš do zahraničia, kde hrozí poškodenie slnkom aj krádež NB, čím by mohli byt zneužité data školy. V nútnom prípade budeš k dispozícii na telefóne v ranných a večerných hodinách od-do (čas si určí tak, aby si nerušila spolubývajúcich)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    margaretik ĎAKUJEM
    buchač V nútnom prípade budeš k dispozícii na telefóne v ranných a večerných hodinách od-do...
    ==================
    Nejde náhodou o pracovnú pohotovosť počas dovolenky a z toho vyplývajúce ???
    veronikasad Pracovná pohotovosť účtovníčky? To si kde videl? Dobrý zvyk z dávnych čias a ochota pomôcť, ktorá sa niekedy zneužíva...
      zbaliť
    kopretinka 07.07.23 15:39 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.