Zavrieť

Porady

Exspiracna doba pracich gelov a praskov

Podliehaju gely a prasky exspiracnej dobe ? Ako dlho ich mozem skladovat ? Mam moznost kupit lacno Ariel s Lenorom 105 pd. Lebo na Ariely som nic nenasla
Naposledy upravil Bimboka : 11.07.23 at 19:08
Ariel.jpg  
ar.jpg  
20230711_192802.jpg  
1/1
10 komentárov     zbaliť
Negoce https://washerhouse.com/sk/srok-godnosti-poroshka/
kopretinka čo tak po slovensky?
Chobot A čo tak použiť prekladač? Prehliadače bez probléméov preložia stránky.
kopretinka mne to prekladá automaticky.
veronikasad Čo si nenašla, dátum výroby? Lebo dátum spotreby máš v ľavom dolnom rohu v rôznych jazykoch
Bimboka na prasku Ariel ziadny casovy udaj, na geli Ariel prod: 15.12.2022
veronikasad Prášok si neprilozila, gél má dátum spotreby 18 mesiacov od dátumu vyroby
veronikasad Kolkoclenna rodina?
kukučka Koľko ušetríš? Stojí to zato?
veronikasad Písala, že predajná cena 10€, kolko stojí v obchode netuším
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    prášok doma nemám,ale na géle sú dva dátumy a vymedzujú časový úsek 2 roky.
    Bimboka Na prasku Ariel nie je ziadny casovy udaj. Na geli Ariel je prod : 15.12.2022

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mne to takto preloží, ako je dole na obrázku.

    A dám ti ešte jeden link:

    https://www.thespruce.com/does-laund...expire-2146697

    Tiež si ho budeš musieť preložiť. Ale v podstate sa tam píše:

    - že gélové pracie prostriedky majú kratšiu dobu použiteľnosti, nie že by stratili na pracom účinku, ale z dôvodu, že sa rôsolujú a môžu zaniesť práčku.
    - že sypké pracie prášky sú použiteľné prakticky stále, nestrácajú prací účinok, pokiaľ neprídu do styku s vodou alebo vlhkom. Môže sa však stať, že po dlhšom čase sa nemusia mikrogranule dobre rozpustiť vo vode a môžu zostať na prádle drobné kúsky prášku.

    Takže ani nejde o to, že by pracie prostriedky stratili prací účinok, ale môžu sa vyskytnúť iné nežiadúce javy (rôsol v géli, nerozpustený prášok a pod.). Ak máš možnosť kúpiť naozaj lacnejšie a máš možnosť vhodne ich skladovať, tak nevidím dôvod nekúpiť zásoby tak kľudne na 2-4 roky.

    Z praxe viem, že prací prášok je úplne v pohode použiteľný aj po 4 rokoch. Brat robil u jedného výrobcu kozmetiky a našich zásobil pracími a čistiacimi prostriedkami, ktoré používali ešte dlho po tom, čo tam prestal robiť.
    Naposledy upravil Chobot : 11.07.23 at 17:50
    Snímka obrazovky 2023-07-11 183117.jpg  
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bimboka Mam moznost kupit Ariel gel 105 pd za 10 €
    veronikasad Doba spotreby do konca júna 2024 u gélu, prášok nemá žiadne údaje na obale o dátume výroby ani spotreby.
    Záleží od počtu členov domácnosti,.ako často periete...
    Bimboka Prasok zrejme ma neobmedzenu dobu exspiracie ako pise Chobot
    veronikasad Za podmienky že bol správne skladovaný, čo posudiť nevieš .
    Chobot Však kúp toľko, koľko ti treba zhruba na 2-3 roky. Alebo chceš toho kúpiť tonu?
    Bimboka Potrebujem kupit tolko, aby sa mi nepokazil. Predavaju ho za 10 €, u nas stoji 25 €. Predtym sme ho kupovali priamo na UA , kde stal 5 €
    ivka70 Ak je to na 115 prani, ak budes prat kazdy treti den, jedno balenie prasku ti vydrzi rok.
    Ak to mas kde skladovat v suchu, tak si ho kup max. na 2 roky, potom by som sa uz obavala rozkladu chemickych latok v nom.
    A ak chces kupit este aj gel, ktory je menej stabilny a je tiez na 105 prani, tak rozhodne staci jedno balenie toho a jedno toho. Viac ako 2-3 krat za tyzden asi neperies (pokial nemas velku rodinu)
    buchač .
    buchač .
    kopretinka my sme dvaja,kupujem najväčší prášok a najväčší gel ale rozhodne mi to nevystačí na 1 rok....
    ivka70 co je najvacsi? 6,5 kg ako je na fotke? vsetko zalezi aj od toho, kolko ho pouziva, ci prednastavene mnozstvo na jedno pranie alebo ovela viac . Ja urcite viac, ale periem max. dve 8kg pradlove pracky za tyzden ...
    Bimboka Pracie prasky sa udavaju v PD, nie vo vahe
    veronikasad Pozri lepšie na obal, na zadnej strane obalu prášku más aj gramaz
    Bimboka A naco by mi bola gramaz ? Davkuje sa objem. Davnejsie som mala 10 kg prasok na 50 pd. Velmi tazky bol
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Prací prášok nie je jedlo ani liek, správne by sa zo zmesi použitých chemických látok nemala samovoľne vytvárať nebezpečná látka ohrozujúca organizmus. Takže osobne by som si s tým hlavu netrápil.
    ivka70 To je dost odvazne tvrdenie, tam je tolko stabilizacnych prvkov, ze to casom ani nevonia, ani sa to nerozpusta tak ako na zaciatku a verim tomu, ze citliva pokozka moze mat na ine zlozenie (po rozklade, casom) aj nepriaznivu reakciu.

    Exspiracna doba pracich gelov a praskov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.