Zavrieť

Porady

Vrátenie tovaru pri kúpe cez bazoš

Predal som notebook na stránke Bazoš ktorý mne doma fungoval a taktiež mám fotky ako funguje, potom čo prišiel kupujúcemu mi napísal ze notebook nefunguje a poslal mi aj video. Vyhráža sa mi políciou a žiada vrátenie peňazí. Som povinný mu vrátiť peniaze aj keď mne notebook fungoval a jemu zrazu nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Je to typický prípad podvodu na bazoši či inom inzertnom portáli. Niečo od teba kúpia, potom tvrdia, že je to pokazené, alebo že to má inú vadu (zvyčajne autá) a pýtajú späť peniaze. Nakoniec nemáš ani peniaze ani predávaný tovar.

    Nič mu nevracaj, za notebook neposkytuješ záruku. Oni ho pokazili, alebo ho len znefunkčnili. Ak by ti ho aj poslali, tak ti povymieňajú komponenty a vrátia ti ho nefunkčný.

    Políciou sa môže vyhrážať, nič neurobia. Budú ti pár krát volať, potom prestanú. Treba ich ignorovať alebo si zablokovať ich číslo.
    hyro7421 Ďakujem, napísal mi že pôjde na políciu napísal som mu “Ok” a odvtedy nič.
    Chobot Vôbec si mu nemusel odpovedať. Ak ti aj napíše, vôbec nereaguj.

    Vrátenie tovaru pri kúpe cez bazoš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.