Zavrieť

Porady

Zvýšené onkomarkery

Ahojte, mám zvýšené onkomarkery CYFRA - hraničné, ale AFP mam na hodnote 13.5, rozsah je do 7. Nativne CT brucha ukazalo zvacsene uzliny v bruchu a hranicne zvacsenu slezinu. USG brucha ani RTG zase neukazalo nic. Hodnoty krvi su v poriadku. Mam za sebou gastroskopiu - OK, pred sebou kolono - a este MRI brucha, podla vysledkov kolono.

Mal niekto z vas zvysene hodnoty AFP? Znamenaju nadorove ochorenie? Ak nie, co ine by to mohlo byt?

Mam dost velke obavy a dalsia vec, ze sa necitim ok samozrejme.
Dakujem za pripadnu pomoc a radu od niekoho, kto mal zvysene AFP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Leniqa, kto ti robil odbery krvi? Čo znamená "hodnoty krvi sú v poriadku"? Ako si na tom s alkoholom a fajčením?
    Ak si z poradakov naozaj nerobíš srandu, konzultuj výsledky s onkologom, ktorý ochorenie potvrdí alebo vyvráti...prip.zahaji liečbu. Ak sa ochorenie potvrdí, potom diskutuj v téme onkologicke ochorenia.
    Naposledy upravil veronikasad : 18.08.23 at 06:02
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leniqa Odber krvi na onkomarkery mi robil reumatolog. Zatial som si presla kolecko plucne, urologia, gynekologia - tam tvrdia, ze z ich strany je vsetko ok. Odber krvi u vseobecneho lekara bol tiez ok. Mam za sebou gastroskopiu, caka ma este kolono a potom MRI s kontrastom. Az nasledne, ked budeme vediet, kde je problem, to budem riesit. Zatial ho hladame. Skor som smerovala otazku na niekoho, kto mal tiez zvysene AFP a nemal onkologicke ochorenie, ci je to realne. Mam kamosku v 3. stadiu rakoviny prsnika a onkomarkery ma ukazkove. Aktualne uz 2.5 roka ani nefajcim, ani nepijem ziadny alkohol. Ale v minulosti a mladosti som aj fajcila aj pila....
    veronikasad Na alkohol a fajčenie som sa pýtala preto, že ujo Google hovorí, že zvýšené onkomarkery AFP signalizujú ochorenie pečene. Môže to byť spôsobené aj nadmerným užívaním liekov
    Leniqa Hej, to som si studovala aj ja. Aj gastro spozornel, hoci nativne CT a USG nevykazuju problem s pecenou, zjavne tam bude. Pozerala som sa, ze to moze byt aj cirhoza, co je snad rovnako zle ako rakovina. Ja mam zvacsene LU v bruchu, hranicnu slezinu, tekutinu v Douglas priestore a fluidotorax v plucach, plus dva onkomarkery zvysene. Z toho nic dobre nebude :/
    veronikasad Treba verit že zistia pôvod problémov a nasadia správnu liečbu, ktorá zaberie. Onko liečbou som si prešla pred 9 rokmi, viem o čom píšem. Dôveruj lekárom, nehladaj info na diskusných fórach na nete...
      zbaliť

    Zvýšené onkomarkery

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.