Zavrieť

Porady

Zmluvna pokuta od poskytovatela internetu

Dobry den,
Chcem sa opytat ,ze ak som dostal zmluvnu pokutu vo vyske 200eur, kde som nevedel , ze onedlho mi bude koncit zmluva , ktora bola automaticky predlzena a koncila by 1.4.2024 od poskytovatela internetu, a ja som podal vypoved o zruseni internetu kde mi konci vypovedna doba 30.9.2023.Ja sa chcem opytat, ci sa to da vratit spat - to zrusenie,alebo uz podla pravnych noriem to plati a budem musiet zaplatit tu zmluvnu pokutu za porusenie zmluvy.Da sa to este nejako riesit?
Dakujem za odpovede
Naposledy upravil ivka70 : 19.09.23 at 04:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    treba komunikovať, ale nie tu na nestrannej porade. spýtaj sa rovno druhej strany zmluvného vzťahu. keď to už teda nevieš vyčítať zo zmlúv...

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    tak ako si podal vypoved, tak tak isto podaj odvolanie výpovede.
    Druhá strana s tým môže súhlasiť, ale aj nemusí. Viac info dostaneš vo vešteckej guly, alebo u druhej strany.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Najdi si zmluvu a prečítaj si ich obchodné podmienky zmluvy. Pokiaľ to tam nemáš (a zároveň to nemajú ani zverejnené za svojej stránke - ak ju majú) - tak zmluvná pokuta nemôže byť. Ale v podstate ISP - najmä pri zmluvách na určitý čas (viazanosť) tp v podmienkach majú zverejnené, zároveň majú zverejnené, kedy a akým spôsobom môžeš od zmluvy odstúpiť (min. doba je 30 dní pre ukončením lehoty viazanosti), inak sa zmluva automaticky predlžuje práve o tú viazanosť.
    https://www.zakonypreludi.sk/zz/1991-513#p750
    zze/1991-513/750

    Zmluvna pokuta od poskytovatela internetu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.