Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry vymožená exekučným príkazom

Odberateľ nám nezaplatil niekoľko faktúr. Dali sme to právnikovi, ktorý vymohol na základe exekučného príkazu úhradu. Avšak suma je vyššia ako celková dlžná suma, predpokladám o nejaký úrok. Nemám k tomu zatiaľ žiadny doklad, len prišli peniaze na účet firemný. Ako to správne zaúčtovať? Na úhradu tých dlžných faktúr a čo s tým zvyškom? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pýtajte si od právnika doklady zo súdu a od exekútora
    ... vznikla vám pohľadávka za paušálnu náhradu + úrok
    a máte výdavky na súdny poplatok, poplatok exekútorovi a právnikovi
    JanaJJE Dobrý deň, prosím Vás, poradíte mi. Už mi prišli doklady od exekútora. Mám preúčtovať z 311 na 315 pohľadávku? Banku 221 som zaúčtovala oproti 378. Následne dokladom rozúčtujem 378 oproti 311/315, úroky na 644 a náhrada za uhradené súdne poplatky na 645. Bude to tak správne? Nemám s tým vôbec skúsenosť. Ďakujem veľmi pekne.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Predpokladám, že exekútor vymohol aj súdne uznané úroky z omeškania - to bude tá suma navyše.

    Vypýtajte si od právnika súdne rozhodnutie alebo platobný rozkaz - záleží od toho, čo bolo vydané a čo bolo tým exekučným titulom. Tam bude uvedené, čo mal exekútor vymáhať.

    Úhrada faktúry vymožená exekučným príkazom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.