Zavrieť

Porady

Zamietnuta reklamacia naramku

Dobrý deň dostala som náramok po 7 dňoch nosenia sa mi roztrhol reklamáciu zamietli z dôvodu že striebro je mäkký kov môže sa roztrhnúť a nieje to výrobná vada ani chyba materiálu ale o mechanické poškodenie a na to sa reklamácia nevzťahuje vedeli by ste mi poradiť ako ďalej nepatrila som ho ani nijak nepoškodila proste som stála a sa roztrhol.
veronikasad Aká je cena náramku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dal ti obchod k zamietnutiu reklamacie aj odborny posudok, ze ide o mechanicke poskodenie a nie o vyrobnu chybu?
    To si mala dostat.
    Ak odborny posudok vylucil vyrobnu vadu, mozes si ho dat len opravit. Ak nie, treba trvat na posudku:
    https://ficek.sk/ako-postupovat-pri-...klamacie-12413

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ po siedmych dňoch obchod zamietol reklamáciu výrobku, musel to potvrdiť odborným posudkom (je to ich povinnosť). Ak ti ho vrátili po zamietnutí, museli ti vydať i písomné zdôvodnenie - a pokiaľ tam nebolo k tomu odborné vyjadrenie (posudok) - obchod porušil zákon na ochranu spotrebiteľa 250/2007 §18 ods.6 zze/2007-250/18/6
    Ak z toho nič obchod nepredložil - obráť sa na SOI, kde uvedieš všetky fakty a skutočnosti, podložíš všetkým, čo ti obchod dodal (resp. nedodal).
    Na to, koľko stál, z akého materiálu je - je celkom IRELEVANTNÉ - proste obchod MUSÍ sa držať zákona. A kecy o striebre a mäkkom kove (striebro je dokonca tvrdšie ako zlato!) - to je výmysel obchodníka, aby nemusel riešiť zákazníka a jednoducho sa ho zbavil.
    veronikasad Dušan, ty si asi nikdy nebol obchodníkom, inak by si takéto rady nerozdaval...
    Zadávatelia nepíše akým spôsobom došlo k poškodeniu, ak by k nemu došlo napr.neprimeraným ťahom pri vyzliekani odevu (náramok sa zachytil o odev), hoci aj prvý deň používania, aj vtedy by mal obchodník hneď uznať reklamáciu?

    Zamietnuta reklamacia naramku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.