Zavrieť

Porady

Nákup na splátky a odstúpenie od zmluvy

Kúpila som na splátky Šijací stroj jednej značky keď mi prišiel domov vyskúšala som ho, no nešije sa mi na ňom dobre, mala som úplne iné očakávania. Kontaktovala som predajcu s tým, že mi odpovedal, že problém ktorý mám ja je žiaľ častý pri tomto type strojov ale vraj je to ich sučasť, nieje to žiadna výrobná vada a poradil mi aby som dala na reklamáciu
Ale stroj mám doma dva dni a nechce sa mi veľmi reklamovať nový tovar tak som rozmýšľala, že odstupom od zmluvy a kúpim iny. A chcela by som poprosiť ak by mi niekto vedel teda, či môžem odstúpiť od zmluvy aj ak je tovar zakúpený na splátky? Mám napísať odstúpenie od zmluvy a zaslať tovar?
Ďakujem pekne za radu.
4 komentárov     zbaliť
duves Podla mna sú 2 zmluvy. 1 je kupno-predajna a ak si šijací stroj kupila on-line cez eshop, možeš ho vratit do 14 dní bez dovodu. Predajca ti vráti peniaze. No a uverový vzťah musiš riešiť s veritelom (nebankovka?).
haltinka Ďakujem veľmi pekne za radu ????
duves Hlavne sa nedaj odbiť, lebo predajca za tovar peniaze dostal. To, že si si na to požičala ho nemusí až tak zaujimat. Pôžičku s nim vobec nerieš, ani reklamáciu. Vrat to do 14 dni bez udania dôvodu. https://www.soi.sk/sk/informacie-pre...nia-dovodu.soi
haltinka Idem to hneď aj spraviť tak ako píšeš.
Lebo reklamovať nový tovar je podľa mňa hlúposť.
Dikyyy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nákup na splátky a odstúpenie od zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.