Zavrieť

Porady

Zosilovac pre UPC

Neviete niekto poradit zosilovac signalu pre kablovku UPC ? Do jednej izby taham dlhsi kabel a signal uz nie je tak kvalitny a vypaduje pripojenie

Doplnenie a upresnenie:
Prisiel som na to, ze to robi len jeden TV. Po vymene za druhy problem zmizol
Naposledy upravil Nurul : 27.10.23 at 07:20
UPC.jpg  
16 komentárov     zbaliť
ivka70 Iny kabel si neskusal? Mame tak kable po celom dome v stenach z UPC routera a nemame problem nikde.
Nurul Potrebujem zosilit TV signal zo set to boxu, nie internet z routera
ivka70 tak to pouzivame v inych miestnostiach internetovu TV od UPC, netahame to zo set-up boxu
technicka podpora od UPC priamo neporadila nic?
misoft Nurul: nenapísal si to podstatné! Aký kábel? Pretože zo STB UPC je výstup HDMI a ho STB je koaxiál. Je niekedy rozumnejšie potiahnuť koaxial a STB mať blízko TV. Ja sám mám na ich zásuvke rozbočovač a koaxiály k telkám. Jedna ide na CA modul (STB neriešim a druhá je na STB, ktorý je pripojený 15m koaxiálom a telka s STB HDMI - a signál a obraz "jako voči"
Nurul Upresnim: Do dalsej izby je potiahnuty 20 m koaxial do set to boxu. Z neho ide HDMI do TV. Problem je , ze obcas nastane porucha a vypise : " ziadny signal. Skontrolujte pripojenie vstupu " Ked vytiahnem a znova zasuniem HDMI je vsetko OK. Do TV ide aj signal UPC TV Start priamo mimo STB. Ten funguje stale. Set to box UPC uz vymenili. Nepomohlo
misoft Ak aj po výmene STB sa to prejavuje - ostáva len jeden prvok - kábel. Stačí, aby si mal len trochu narušený kontakt a potom stačí aj nepatrný otras, keď práve toto spôsobí "výpadok". Takže - zační od začiatku až po koniec kontrolou konektorov koaxiálu a aj samotného káblu - tam stačí, aby bol "pricvaknutý (zmenšenie dielektrika v ňom = zarušenie), alebo zalomenie samotného jadra koaxiálu. Nevýhodou koaxiálu v tomto prípade je práve do jadro - niektoré typy majú jadro z jedného plného drôtu, ten sa zalomí a máš prerušenie. Skús nahradiť (ak máš skôr uvedené) ho vymeniť za "lanko".
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.el...m.jpg?5e8749e7
vs
https://images-cbelektro-cdn.rshop.s...87ed7fe81d.jpg
misoft Mimochodom - mám rovnaký STB. Predtým - v dobe, keď ešte ponúkali aj analóg (ten už zrušili) som mal na jednom TV digitál a na ďalších dvoch analóg. Všetko fungovalo so doby, keď syn pripevňoval lišty a nedopatrením skrutkou koaxiál "prevŕtal" (teda tam bolo veľké rušenie - okamžite analóg na tých dvoch TV len zrnil a ani sa nedalo sledovať, ale digitál (voľne dostupný aj na nich) šiel bezchybne.
misoft Ďalšia možnosť - podľa fotky - skontroluj si VSTUP na telke v jej nastaveniach! Máš síce prepojené na HDMI, ale telka nie je na HDMI prepojená (nie je navolený HDMI vstup, ale nejaký iný - analóg, sat).
Nurul Na TV je nastaveny HDMI 1. Ked obidem set to box a zapojim na vstup live TV obraz je cisty
misoft No práve - Live TV je prakticky aplikácia cez internet. Takže to prijímate zo siete, nie zo STB. I ja sledujem "live TV" - cez UPC TV (aplikácia) na PC po internete. A to je rozdiel! Príjem cez internet a cez kábel. To sú dva spôsoby príjmu signálu.
Nurul Live TV sledujem cez TV Start od UPC po kabli priamo zo zasuvky, obodenim STB
Doplnil som informaciu. Vypaduje len pri jednom TV. . Po vymene TV porucha zmizla. Tak uz neviem, co moze v TV vypadovat pripojenie HDMI ?
misoft Pokiaľ nevieš - UPC po kábli posiela nielen digitálny TV signál, ale aj dátové pripojenie (internet) - takže na priamo to v telke pôjde (je to podobné UPC TV aplikácii). Po upresnení - potom je chyba v samotnej telke - HDMI vstupy - neviem, aká telka, ale vo všeobecnosti telky majú moduly - základná doska, ku ktorej sú pripojené moduly so vstupmi, moduly s tunermi, moduly napájania, moduly na zobrazovanie, moduly na ovládanie "zobrazovadla" (LCD panela) - a napíšem ti jeden fakt - nájsť chybu, opraviť výmenou za nový modul je niekedy drahšie ako kúpa nového televízora.
Nurul V ucastnickej zasuvke UPC je oddeleny signal internetu a TV. Signal TV obsahuje ponuku TV Start ako darcek k internetu. Obsahuje 16 kanalov. Ked TV signal prezeniem cez set to box, ponuka mi dalsie kanaly / asi 80 /. Este experimentujem. Neda mi, ze "problemovy" TV funguje , ked je pripojeny pri ucastnickej zasuvke. A naopak iny TV funguje aj v poslednej izbe - kde problemivy vypadava
misoft No - TV signál obsahuje celkovo cez 200 programov, lenže len niektoré sú voľne šíriteľné.(bez karty). To, že operátor (UPC) ti odblokoval ďalšie programy (TV Start) - to je len "balík" odkódovaných programov. Pokiaľ máš kartu (teda zaručene máš v STB) - vedia regulovať/blokovať/odblokovať to, čo si zaplatíš. A ide o to, ako si prepojený - Ak priamo na TV zo zásuvky - je tam v telke digitálny tuner - ak cez STB - často sa iné cez HDMI. A to sú DVA rozdielne vstupy - v tvojom prípade ti HDMI na telke nefunguje, ale anténny vstup funguje.
duves a prečo si to nevygugluješ?
Nurul preco sa montujes, ked nevies poradit ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.