Zavrieť

Porady

reštart počítača

zdravím, po niektorej aktualizácii pc (Asus TUF B560 Plus Wifi) sa mi po stlačení klávesy nezobudí, ale reštartuje, aktualizácia sa mi nepodarila odinštalovať, teraz mám novú inštaláciu windowsu 11, hw som doplnil cez driver easy, nápady mi došli, možno niečo cez registre, ďakujem za radu
Naposledy upravil Mirco12 : 13.11.23 at 16:21 Dôvod: zle som sa vyjadril, ked uspim pocitac a nasledne ho chcem zobudit tak sa nezobudi, ale restartuje, pred dvoma mesiacami to nerobilo
3 komentárov     zbaliť
buchač Tvrdý reset.
misoft "hw som doplnil cez driver easy" - CHYBA!!!! Tento šmejd Driver Easy by sa ani používať NEMAL! V prvom rade sa zameriava na M$ ovládače, potom na nejaké pochybné zdroje.
Zásada bola, je a BUDE. Pre desktop PC sa ovládače ZÁSADNE hľadajú a sťahujú zo stránok výrobcu dosky, pri dedikovanom HW (grafika, zvukovka...) zo stránok výrobcu toho HW. Pri NB sa zase uplatňuje zásada - ovládače zo stránok výrobcu NB (pretože ten si ovládače pre NB upravuje - jadro sa prevezme, ale ostatné nastavenia ovládača sa prispôsobujú práve typu NB.
Za ďalšie - pokiaľ sa vykonáva aktualizácia - tak sa to povolí len raz (Aktualizovať) a ostatné si to už všetko riadi OS - t.z. stiahne, rozbalí, nainštaluje, reštartuje a po reštarte ešte optimalizuje registre - vtedy sa nikde NIČ nestláča.
Mirco12 Problem odstraneny, na inom fore mi dali tip, a to: na graficke karte nainstalovat starsi driver, vsetko funguje tak ako ma - pocitac uspim, po case stlacim nejaku klavesu a pc sa normalne zobudi, nie restartuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.