Zavrieť

Porady

Vlhká stena a drevený obklad

Ahojte,

Dve steny v pivnici bytovky začali po daždi vlhnúť. Na vine bolo zlé odvádzanie dažďovej vody zo strechy - odtok bol cca 20 cm od vonkajšej steny bytovky. Tento problém je už vyriešený dlhým odtokovým žlabom. Steny už teda nevlhnú ale po vlhkosti zostali nepekné stopy na stenách viď foto. Chcel by som ich zakryť dreveným obkladom z paletového dreva.

Je niečo, čo by ste mi odpourčili pred tým než sa pustím do obkladania? mal by som použiť parotesnú fóliu prípadne nejaký náter? Alebo radšej nechať steny voľné?
20230305_135228.jpg  
20230305_135241.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ja na tvojom mieste by som najprv pockal (aspon rok) aby to poriadne vyschlo. Nasledne by som obil vsetko co nedrzi a bud by som dal sanacnu omietku aby to dychalo, alebo pripadne ten obklad, ktory chces dat, ale urcite by som nechal medzery aspon 4-5 cm hlavne medzi stenou a obkladom, aby tam prudil vzduch a vysusovalo stenu

    Vlhká stena a drevený obklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.