Zavrieť

Porady

Natery na dreveny obklad, intelier chaty

amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Osvedcene a nove technologie vnutornych - vonkajsich naterov na drevo. Na obklady stien (napr. tatransky profil...) stropov, podlah, osetrenie dreva proti cervotocu, vlhkosti, plesni, a ich konecne povrchove upravy a ako ich pripravit pred natermi. dalej na drevene terasy, ploty ap.
Kedze prichadzaju na trh aj nove pripravky chcel by som ich za pomoci poradakov v tejto teme zhrnut.
Moja konkretna otazka je ako kvalitne zabezpecit natermy dreveny obklad, intelieru chaty, podlahy a dreveneho plota. Budem povdacny za kazdu radu.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak môžem doporučiť tak hľadajte predajne kde predávajú produkty Fínskej fa TIKURILA.Nedajte sa oblbnúť lacnejšími náhradami ktoré vám určite budú núkať.Táto fa je špička vo svojom odbore.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dodo g dodo g

dodo g je offline (nepripojený) dodo g

??? no dovolím si nesúhlasiť. Ale nehádam sa .Ja už dobrých pár rokov používam výrobky Balakryl a som max spokojný.Aj moji zákazníci.Predtým to bola tikkurilla , ale nebolo to ono...
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Prosim aj dalsie nazory, ake su este moznosti, poradte prosim.
A ako postupovat pri uvedenych, spodny nater brusenie vrchny ...
Chcel by som to stihnut do polky augusta. dakujem.
0 0
dodo g dodo g

dodo g je offline (nepripojený) dodo g

Sám si si aj odpovedal.Jedno je kolko vrstiev dáš ale vždy treba medzi jednotlivými vrstvami brúsiť.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Každá nová vrstva vzpriami vlákna a medzibrus treba spraviť, závisí aký jemný bude a pri viac vrstvách je možné, že ho nebude treba. Záleží veľmi od kvality dreva a kvality práce.

príjemné brúsenie
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Predsa este raz poprosim o radu poradte, taketo heslovite mi nejak nestaci, Prosim,,, Moja otazka sa tyka aj sposobu tech. postupu. Nechcem to zbabrat ide moju celozivotnu investiciu drevena chata. Vnutorne obklaby mam bezne, budu smrekove je to spolu viac ako 100m2 obkladu a 70m2 podlahy. Za smrekove Laty na plot som zaplatil 333EUR, nechcem aby mi to zhnilo pretoze natrem zlou kvalitou al. nedodrzim technologiu.
V kazdej predajni mi samozrejme ponuknu na ten obklad, podlahu a plot, to co maju na pulte, no to nieje vzdy objektivne, aj ich technologicke rady su rozdielne, (prvy typ: Bori s biocidom na červotoč, potom Bori tenkovrstva. Este pojdem do Renojavi ohladom Herbolu a dam vediet ako som pochodil). je z Bori tiez kvalitny nater?
Ohladom červotocu dat nater proti červotocu alebo nie, pretoze zase niekto tvrdi ze ak je drevo ciste netreba.
K tym postupom, obklady najprv prebrusit, potom nater proti cervotocu potom prebrusit, nater TIKURILA resp. Balakryl, Bori, Herbol... prebrusit, nater, prebrusit, nater. A co pdlaha ake vyrobky a ako postupovat, coho sa vyvarovat, pripadne dobre rady, ake zrno smirglu pouzit. A ako s z drevenym latovym plotom je tiez smrekovy. DAKUJEM
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

POzri si info na nete - možno pomôže:
- ak však chcete použiť lazúrovací lak (farebnú variantu ) sú pre Vás vhodné tieto výrobky: Sadolin Extra - veľmi kvalitná hrubovrstvá lazúra odolná voči vode (8-12m2 / L ). V prípade ak si nevyberiete odtieň ktorý sa Vám ľúbi je taktiež vhodná Bori laková lazúra ktorá sa vyznačuje veľmi dobrou odolnosťou voči poveternostným vplyvom počasia, čiže je ideálna vo vašom prípade do vlhkého prostredia- kúpeľne. (10-12m2 / L )
- taktiež je vhodný aj ošetrovací olej Xyladecor Teak Oil v bezfarebnom prevedení, ktorý sa vyznačuje vodoodpudivou vlastnosťou a s hodvábnym vzľadom ošetreného dreva (5-6m2 / 0,75L ).

Doporučujem pred samotným náterom drevo ošetriť fungicídnym prostriedkom. V prípade použitia:
Lodného laku: bezfarebný Bochemit
Sadolin Extra: bezfarebný Sadolin Base
Bori lakovej l.: bezfarebná Bori s biocidom
Xyladecor Teak Oil: Nápuštadlo Xyladecor Xylamon impregnačný základ

http://www.efarby.sk/profi-poradna/m...veny-obklad-4/
0 0
natur123 natur123

natur123 je offline (nepripojený) natur123

Ja sa držím starých a rokmi odskušaných receptov na ochranu dreva. Používam olej /prírodný produkt/. Rad poradím a podelím sa o svoje skusenosti. 0903517499
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Pekne dakujem vyuzijem vsetky Vase rady a ponuky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
amoo Pozri príspevok
Predsa este raz poprosim o radu poradte, taketo heslovite mi nejak nestaci, Prosim,,, Moja otazka sa tyka aj sposobu tech. postupu. Nechcem to zbabrat ide moju celozivotnu investiciu drevena chata. Vnutorne obklaby mam bezne, budu smrekove je to spolu viac ako 100m2 obkladu a 70m2 podlahy. Za smrekove Laty na plot som zaplatil 333EUR, nechcem aby mi to zhnilo pretoze natrem zlou kvalitou al. nedodrzim technologiu.
V kazdej predajni mi samozrejme ponuknu na ten obklad, podlahu a plot, to co maju na pulte, no to nieje vzdy objektivne, aj ich technologicke rady su rozdielne, (prvy typ: Bori s biocidom na červotoč, potom Bori tenkovrstva. Este pojdem do Renojavi ohladom Herbolu a dam vediet ako som pochodil). je z Bori tiez kvalitny nater?
Ohladom červotocu dat nater proti červotocu alebo nie, pretoze zase niekto tvrdi ze ak je drevo ciste netreba.
K tym postupom, obklady najprv prebrusit, potom nater proti cervotocu potom prebrusit, nater TIKURILA resp. Balakryl, Bori, Herbol... prebrusit, nater, prebrusit, nater. A co pdlaha ake vyrobky a ako postupovat, coho sa vyvarovat, pripadne dobre rady, ake zrno smirglu pouzit. A ako s z drevenym latovym plotom je tiez smrekovy. DAKUJEM
Toto by aj mňa zaujímalo ...

Získal som peknú komodu , ale je napadnutá ....samá dierka ...oplatí sa inestovať do opravy ?
NA nete je dosť výrobkov , viac by ma zaujímali ale skúsenosti ...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Milan.Žiška Pozri príspevok
POzri si info na nete - možno pomôže:
- ak však chcete použiť lazúrovací lak (farebnú variantu ) sú pre Vás vhodné tieto výrobky: Sadolin Extra - veľmi kvalitná hrubovrstvá lazúra odolná voči vode (8-12m2 / L ). V prípade ak si nevyberiete odtieň ktorý sa Vám ľúbi je taktiež vhodná Bori laková lazúra ktorá sa vyznačuje veľmi dobrou odolnosťou voči poveternostným vplyvom počasia, čiže je ideálna vo vašom prípade do vlhkého prostredia- kúpeľne. (10-12m2 / L )
- taktiež je vhodný aj ošetrovací olej Xyladecor Teak Oil v bezfarebnom prevedení, ktorý sa vyznačuje vodoodpudivou vlastnosťou a s hodvábnym vzľadom ošetreného dreva (5-6m2 / 0,75L ).

Doporučujem pred samotným náterom drevo ošetriť fungicídnym prostriedkom. V prípade použitia:
Lodného laku: bezfarebný Bochemit
Sadolin Extra: bezfarebný Sadolin Base
Bori lakovej l.: bezfarebná Bori s biocidom
Xyladecor Teak Oil: Nápuštadlo Xyladecor Xylamon impregnačný základ

http://www.efarby.sk/profi-poradna/m...veny-obklad-4/
Ten Sadolin je naozaj fakt dobry tak že ho každému odporúčam akurat že na Slovensku stojí 2,5l pixla cca 40-45 EUR a v POLSKU 110 Zlt čo je cca 25 EUR !!! a v Maďarsku cca 8.000 Ft čo je cca 30 EUR !!!
0 0
milko78 milko78

milko78 je offline (nepripojený) milko78

doporucujem pouzit Bori- 1x tenkovrstva lazura a 2x lakova lazura a to na dobre obrusený povrch. Po dobre vyschnutej prvej vrstve lakovej texture prebrusit.Je to sice pracnejsi postup, ale osvedcená, trvácna a pekná povrchová úprava dreva najma v exterieri.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
milko78 Pozri príspevok
doporucujem pouzit Bori- 1x tenkovrstva lazura a 2x lakova lazura a to na dobre obrusený povrch. Po dobre vyschnutej prvej vrstve lakovej texture prebrusit.Je to sice pracnejsi postup, ale osvedcená, trvácna a pekná povrchová úprava dreva najma v exterieri.
Dobry den
aky to ma zmysel ak tu prvu vrstvu laku zbrúsim?Treba prebrusiť povrch aj po nanesení prvej vrstvy sadolinu Base a potom aj po naneseni prvej vrstvy sadolinu extra?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mám zabetonovanú platňu pod drevený záhradný domček 4x3m. Možem ho zmontovať priamo na holy beton, alebo radšej napenetrovať IPU/ mám kúpenú IPU aj penetrak/ pod obvodové steny a položiť domček na izoláciu.Ak tam chcem mať úplne sucho tak mám odizolovať IPOU celú platňu???Keramická dlažba sa potom može lepiť priamo na IPU, alebo je nutné urobiť ešte poter???
Súrne potrebujem poradiť, domček mi dovezú v sobotu.
A ešte k sadolinu , mám prebrúsiť aj prvý náter Sadolin Base??? alebo prebrúsiť len ďalšiu vrstvu Sadolinu Extra pred nanesenim druhej vrstvy?Mam domček natrieť aj z vnútra Sadolinom Extra ,alebo z vnútra stačí íba jeden náter Sadolinom Base?
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Ja som to riesil takto, na uz vysuseny beton penetrak 1 den raz, druhy den este raz, na treti den som horakom nahrieval izolaciu IPU? ciastocne aj beton teda aj penetracny nater a rozvinul izolacnu lepenku asi IPU. sucasne som ju za tepla pritlacal rukami k betonu aky sa to prilepilo, Ja som na to daval hranoly a podlaha drevena.
V kupelke som na lepenku polozil tvrdeny polystyren 2cm, min 3cm beton poter donho karirohoz som kupil v kovosrote, na to nivelacnu, a lepidlom dlazbu. (ak by si nestihal daj penetrak iba po obvode a na nho cca 30-50 cm pas lepenky dookola, potom zvysok dorobis z vnutra ale bude to ovela narocnejsie) Mimochodom ak ti bude skladat dodavatel stoj nad nimi cely cas a na kazdy detail co sa ti nebude pozdavat upozorni, Ak si myslis ze to casom sam opravis? o rok o dva o10r nikdy? trochu je to zle zaradene ale mne poradili aj ja poradim k dalsim vecia sa neviem vyjadrit.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
amoo Pozri príspevok
Ja som to riesil takto, na uz vysuseny beton penetrak 1 den raz, druhy den este raz, na treti den som horakom nahrieval izolaciu IPU? ciastocne aj beton teda aj penetracny nater a rozvinul izolacnu lepenku asi IPU. sucasne som ju za tepla pritlacal rukami k betonu aky sa to prilepilo, Ja som na to daval hranoly a podlaha drevena.
V kupelke som na lepenku polozil tvrdeny polystyren 2cm, min 3cm beton poter donho karirohoz som kupil v kovosrote, na to nivelacnu, a lepidlom dlazbu. (ak by si nestihal daj penetrak iba po obvode a na nho cca 30-50 cm pas lepenky dookola, potom zvysok dorobis z vnutra ale bude to ovela narocnejsie) Mimochodom ak ti bude skladat dodavatel stoj nad nimi cely cas a na kazdy detail co sa ti nebude pozdavat upozorni, Ak si myslis ze to casom sam opravis? o rok o dva o10r nikdy? trochu je to zle zaradene ale mne poradili aj ja poradim k dalsim vecia sa neviem vyjadrit.
Ja keď som kupoval Ipu v Hornbachu tak mi k nej predavač doporučil penetrak pri ktorom vraj už potom netreba horakom nahrievať IPU.Existuje vobec taky?
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Ja nie som od fachu, tento postup mi doporucili rozny priatelia... prajem dobre rozhodnutia.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Vratim sa k teme a chcem sa podelit zo skusenostami.
V prvom kroku je nutny prvotriedny material teda Drevo: Hranoly, Obklady. Dat si zalezat aby bolo kvalitne prehoblovane vhodne aj strojove prebrusenie. V mojom pripade som to podcenil a tato praca ma cakala rucne. Zacal som brusnym papierom 150 koncil som 220 (otoceny okolo polystyrenu ap.) Poradaci mi popriali Vesele Brusenie no dalo sa to zvladnut. Nepouzival som smirgel tmavy, (po nom ostaval v dreve cierny prach) Ale svetly vraj skleneny bol na zltom al. cervenom papiery. Naozaj kvalita dalsich prac sa odvija od kvalitneho prebrusenia, pomahal som si aj vybracnou bruskou jednorazovkou za 15 EUR. K dalsej uprave sa vyadrim neskor. Mozem vsak povedat ze je to OK OK
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nakúpil som Sadolin Base a Sadolin EXTRA. Idem natierať montovaný drevený domček ale nakoľko ten Sadolin je dosť drahý tak sa chcem opýtať či mi z vonkajšej strany postačuje náter 1x Sadolin Base + 2x Sadolin Extra a z vnútornej strany 1x Base + 1x Extra /alebo len 1x Sadolin Base a niečo lacnejšie na vnútornú ochranu dreva/a taktiež čo by ste doporučili /niečo lacnejšie/ na náter dosiek na strechu nakoľko aj tak budú prikryté lepenkou a šindlom tak že asi až takú kvalitnú ochranu nepotrebuju.
Naposledy upravil pivko : 12.10.09 at 14:39
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Co sa tyka dosiek strechy pod lepenku... natriet aspon fungicidom (krovsan...) ap. al nieco ine proti plesni hnilobe a hlavne drevozaknemu hmyzu, (Ja som dal aj na podlahu, bezbarevny pozor moze zozltnut!) co sa tyka extelieru a intelieru pozri spat na niektore prispevky, ten prvy nater teda zakladny ma za ulohu pripravit drevo na vrchny nater. Prvy vrchny sa dava riedko pomenej aby do dreva vsal, ten druhy po medziprebruseni natriet tak akurat, aby vysledok bol OK co sa tyka aj vzhladu. Pripadne druhy nater int. odlozit na neskor, Nesnazit sa jednym hrubym naterom nahradit dva. Je lepsie viac tenkych vrstiev ako jedna hruba, samozrejme ak inac nedoporucuje vyrobca, To vsetko mam z porady cau
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať