Zavrieť

Porady

Nadväzujúca materská

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom nároku na materskú dávku.
Pri prvom dieťati som mala nárok na materskú. Počas materskej mi však skončil pracovný pomer. Rodičovská mi končí v septembri 2023.
Plánujeme 2.dieťa , ak by sa podarilo, aby som išla súvisle z RD na materskú (t.j. aby sa bábätko narodilo august/september)
Od januára by som sa chcela vrátiť opäť do pôvodného zamestnania.
Moja otázka znie, budem mať v tomto prípade nárok na materský, alebo iba na rodičovský príspevok?
Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad akosi tomu nerozumiem - rodičovská ti končí v septembri 2023, počas materskej skončil pracovný pomer, od januara (r.???) sa chcem vrátiť späť do zamestnania.
Doplň presný termín ukončenia pracovného pomeru...
Wejuschka Február 2022 mi končila prac.zmluva ( mala som na dobu určitú. Od januára 2024 ma opäť zoberú na to isté prac.miesto
veronikasad Tehotenstvo si plánuj tak, aby si v čase nástupu na materskú mala 270 kal.dni nem.poistenia z nového pracovného pomeru. Ak chces aby materská bola z tohto zamestnania, musíš mať 90 kal.dni bez PN (info pre prípad, že by si mala rizikové tehotenstvo)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre vznik nároku na druhu materskú potrebuješ 270 kal.dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch. Počas rodičovskej dovolenky nemocenské poistenie trvá len ak trvá pracovný pomer.

    Nadväzujúca materská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.