Zavrieť

Porady

PHM-3000eur

Dobrý deň, podnikám v kuriérských slúžách som sro+ platca dph , od učtovničky som sa dozvedel že si nemôžem do nákladov viac ako 3000 eur PHM mesačne , niekedy presiahnem sumu niekedy nie , moja otázka znie má alebo nemá pravdu , ďakujem za odpovede a želám príjemné sviatky
11 komentárov     zbaliť
veronikasad Na základe čoho je táto informácia od účtovníčky? Vedies knihu jázd? Vykazujes nadspotrebu?
normalnyčlovek Nie nevediem si knihu jázd ( keď si ju budem viesť bude treba dokladovať každý kilometer auto som prenajal firme , teda sebe) Ďakujem za odpoveď
avalik Ako chces pre DPH preukazat 100 % pouzitia na firemne ucely ak nevedies knihu jazd?
marjankaj Aj ja som "normálny človek". Aj ja si kupujem rožky sám sebe.
normalnyčlovek Keď dám paušálne náhrady tak nemusím viesť knihu jázd
marjankaj SRO si nemôže uplatňovať výdavky percentom z príjmu. Paušálne výdavky sú niečo iné. §19/2L3.
normalnyčlovek Takže pokiaľ je to potrebné tak náklady na PHM môžu byť vyššie?
veronikasad Náklady na PHM musia zodpovedať počtu najazdených km a normovanej spotrebe motorového vozidla, uvedenej v technickom preukaze.
Negoce toto bude asi tvoj prípad.......

https://exalogic.sk/ak-vam-vychadza-...a-dodavatelov/
rozumie účtovníctvu tvoja účtovníčka? alebo si nesprávne pochopil čo ti vravela?
marjankaj Mám taký pocit, že budeš mať asi pravdu.
marjankaj SRO nie je človek. Tak si teda nevymýšľaj.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.