Zavrieť

Porady

Nariadenie inej práce zamestnávateľom

Ahojte,

v pracovnej zmluve mám uvedený druh práce ako "servisný technik"

náplň práce:
-posudzovanie porúch
-drobné servisné práce
-manuálna práca s tovarom
-iné činnosti podľa poverenia zamestnávateľa

Otázka:

Môže mi nadriadený z. prikazať vykonať prácu, ktorú má v náplni práce iné oddelenie a odvolávať sa pritom na "iné činnosti podľa poverenia zamestnávateľa" prípadne "manuálna práca s tovarom"? Pokiaľ si dobre pamätám tak tie "iné činnosti" musia byť úzko späté s druhom práce - teda servisný technik.

Konkrétne sa jedná o vykladanie tovaru (nový tovar aj reklamácie) od prepravcov / kuriérov, od pondelka do piatku v trvaní 1-2 hodiny denne, 2-3 plné dodávky (DPD,GLS...). Vykladanie (príjem) tovaru má u nás na starosti zvlášť oddelenie "príjmu tovaru" , ktoré to má aj v ich náplni práce.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil JimB : 07.01.24 at 10:07
8 komentárov     zbaliť
buchač Taká rýchla otázka/y :
- ide o pravidelnú činnosť, alebo len nárazovú výpomoc ?
- máš problém občas preložiť nejaký balík z jednej kopy na druhú ?
- potrebuješ na každý príkaz novú zmluvu ?
JimB 1. pravidelná činnosť PO-PIA, cca 1-2 hodiny denne
2. 2-3 plné dodávky (DPD,GLS...)
3. bez komentára...
veronikasad Pri podpisovaní pracovnej zmluvy ti v náplni práce servisného technika manipulácia s tovarom nevadila?
JimB ako toto prosím súvisí s mojou otázkou?
misoft No súvis to má! Tvoj nadriadený ti nariadil prácu pre INÉ oddelenie jednej firmy. Ten tvoj nadriadený dostal príkaz od firmy - takže - činnosť vykonávaš pre FIRMU, kde si zamestnaný - nejaké oddelenie tu nehrá úlohu.
JimB Aký s tým má súvis to, či mi to pri podpise zmluvy vadilo/nevadilo? Je to úplne irelevantné.

Otázka je, či som povinný vykonať prácu nariadenú zamestnávatoľom, ktorá nie je špecifikovaná v mojej náplni, pričom iné oddelenie túto prácu špecifikovanú vo svojej náplni má.

Ale dobre teda - pri podpise zmluvy mi to nevadilo lebo pod manuálnou prácou s tovarom (pre servisného technika) patrí - rozbalenie tovaru, odskúšanie tovaru, zabalenie, zaslanie do autor. servisu, zaslanie späť zákazníkovi - takto mi bola vysvetlená moja "manuálna práca s tovarom". Dúfam, že sa chápeme teraz.

Nemyslím si, že to takto funguje ako popisuješ "tvoj nadriadený dostal príkaz od firmy - takže - činnosť vykonávaš pre FIRMU, kde si zamestnaný - nejaké oddelenie tu nehrá úlohu." Ak by som bol administratívny pracovník v kancelárii, môj nadriadený ma nemože len tak poslať zametať halu len kvôli tomu, že to vykonávam pre firmu.
pavol54 čo to znamená zaslanie tovaru....? ale to čo si teraz popísal ako manuálnu prácu ,nemáš vyšpecifikované v zmluve ale podľa toho čo hovoríš, len ústne.?
JimB zaslanie tovaru - zabalenie tovaru+výplň proti poškodeniu pri preprave, objednať vyzdvihnutie (vytvorenie prepravného štítku u prepravcu) a danie (iba hodím na prepravný pás) na pracovisko "expedície", kde si tovar naloží prepravca/kurier za pomoci pracovníkov expedície

áno presne tak, nemám v zmluve nikde vyšpecifikované o akú manuálnu prácu ide - iba ústne pri nástupe

ide mi iba o to, že ak je určené pracovisko "Príjem tovaru", ktorého pracovníci majú preberanie tovaru od kuriérov v pracovnej náplni špecifikované, či mi môže zamestnávateľ prikázať vykonať tákuto prácu (iného oddelenia)...a či ju môžem odmietnuť vykonať bez nejakého postihu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    manuálna práca s tovarom je aj presun tovaru z jedného miesta uloženia do druhého miesta uloženia.
    "iné činnosti" sú obmedzené oprávnením zamestnanca na ich výkon(napr. vodičák zdravotný preukaz a pod)
    poradie prác určuje zamestnávateľ podľa dôležitosti.
    to je môj názor, asi ti nepomôže sťažovať sa

    Nariadenie inej práce zamestnávateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.