Zavrieť

Porady

Výdavky pri prenájme bytu

Minulý rok sme prerobili byt a od septembra ho prenajímame. Aké výdavky si viem uplatniť pri daňovom? Bločky od prerábky bytu môžu byť tiež?
14 komentárov     zbaliť
buchač Odpichni sa od nasledujúceho :

V súlade s § 4 ods. 4 zákona o dani z príjmov je možné zahrnúť do základu dane aj výdavky daňovníka, ktoré vynaložil v roku, ktorý predchádzal roku, kedy začal vykonávať činnosť a to na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky. Ak ste byt vymaľovali a rekonštruovali, do výdavkov si budete môcť dať tieto výdavky, keďže tieto položky majú charakter opravy.

https://www.trend.sk/financie/prenaj...nstrukciu-bytu
veronikasad Juraj, uvedené platí len pri nehnutelnosti zaradenej do obchodného majetku.
marjankaj Veronika a čo sa píše v §2/m? Či to pre FO neplatí?
veronikasad podla manuálu FS asi nie ...
marjankaj Čo je viac? Manuál FS alebo zákon? Pozri aj §9/5.
veronikasad Zajtra napíšem dotaz na FS (dnes sa mi už nechce) ... Ktovie čo tým sledujú ...
marjankaj OK, potom napíš, čo ti odpovedia.
veronikasad OK
nikula Máme niečo nové? Tak sú výdavky na opravy bytu nákladom alebo nie?
veronikasad Mám stanovisko FS, pýtala som sa na drobnú údržbu (maľovanie bytu) a výmena elektrospotrebičov pred začiatkom využívania bytu na prenájom, odpovedali ano, aj pri byte nezaradeneho do obchodného majetku.
Akú rekonštrukciu ste robili ?
buchač veronikasad (Dnes 08:16) Mám stanovisko FS, odpovedali ano, ...
========================
Keď pozriem na môj komentár z 13.01.24 20:31, tak musím konštatovať :
" Júúúj, ale som dobrý " ...
marjankaj Buchy, kto tu teraz s tebou vydrží?
buchač
nikula čiže maľovanie, prípadne výmena podlahy, výmena WC, batéria, nejaké svetlá a pod., prípadne výmena okna - sklo. A aj nejaké spotrebiče by sa dali?
a musí to byť iba pred začatím prenájmu, alebo aj počas toho, ak si to vyžaduje stav?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Výdavky pri prenájme bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.