Zavrieť

Porady

Su polozky (poistenie bytu, dan z nehnutelnosti, platby do fondu oprav, vymena WC ) povazovane za danove vydavky pri prenajme bytu nezarad. do OM ?

Citala som clanky, ktore si navzajom odporuju. V jednom autorka danova poradkyna tvrdi, ze pri prenajme bytu nezaradeneho v OM sa moze do vydavkov zapocitat aj platba do fondu oprav, poistenie bytu, aj dan z nehnutelnosti, ako aj malovanie bytu, vymena WC . V inom clanku z financnej spravy zase pisu, ze to nie je mozne, ze tieto polo5ky sa mozu zapocitat do vydavkov iba ked je byt zaradeny v OM. Kde je teda pravda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozri inštrukcie na stránke FS ja by som postupovala podľa toho
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...-nehnutelnosti

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    do výdavkov ,pri predpoklade vedenia min daňovej evidencie sa môžu okrem poistenia nehn a dane z nehn, zaradiť všetky náklady týkajúce sa nehnuteľnosti - ako je i fond opráv, internet, el. energia a iné služby

    Su polozky (poistenie bytu, dan z nehnutelnosti, platby do fondu oprav, vymena WC ) povazovane za danove vydavky pri prenajme bytu nezarad. do OM ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.