Zavrieť

Porady

Zálohová platba dotácie PPA je výnosom 2023?

Pôdospodárska platobná agentúra poskytla 7.12.2023 zálohovú platbu vo výške 50% na základe podanej jednotnej žiadosti 2023. Účtuje sa táto platba do výnosov v roku 2023 (v podvojnom účtovníctve)? Rozhodnutie o poskytnutí dotácie nebolo zatiaľ vydané, PPA má rozhodnutie vydať do 30.6.2024.
kn-alka a tá dotácia je na rok 2023, alebo na rok 2024?
kompozit 2023
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    toto nepomôže?
    https://www.danovecentrum.sk/aktuali...-dc-8-2019.htm


    ja by som účtovala do roku, ktorého sa týka, t.j. 2023 v celej sume na základe žiadosti
    pavol54 niet čo účtovať lebo nie je jasné koľko pridelia lebo jedna vec je výpočet plochy, druhá vec nevie sa koľko dajú na plochu a tretia existujú krátenia ktoré prídu až v rozhodnutí. ak sa spýta pestovateľ prečo bolo krátené odpoveď príde :preto
    priznaná výška dotácie 346/648
    vyplatená výška dotácie 221/346
    číslo na 648 je až do priznania fiktívne číslo ja by som dal na rok 2023 tú sumu čo uhradili a doplatok v roku 2024 by som dal do výnosov 2024
    Keď som robil IP tak rozhodnutie prichádzali v zákonnej lehote 13 mesiacov od podania(v júni) tak išlo do výnosov v roku priznania

    mirkistifi je offline (nepripojený) mirkistifi

    mirkistifi
    My sme dostali zálohovú platbu len na časť - zákl.platba a redistr. platba, preto chcem do odhadu na r.2023 dať druhú polovicu z tejto zálohy a dopočítať odhad na dotácie v CHÚ a mimo CHÚ, v r.2024 potom zaúčtovať korekciu - rozdiel po prijatí rozhodnutia a reál.sumy. Je to pravdivejší obraz účto ako by celá dotácia šla až do roku 2024.

    Zálohová platba dotácie PPA je výnosom 2023?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.