Zavrieť

Porady

Packeta reklamacia - preplatenie ceny bez DPH

Ahojte, moja sro je neplatca DPH a prevádzkuje malý eshop. V decembri sa stratila zásielka posielaná cez Packetu. Spustilo sa reklamačné konanie, výsledkom čoho bolo uznanie reklamácie zo strany Pacekta.

Následne som bol vyzvaný, aby som predložil nadobúdaciu faktúru na stratený tovar a aby som vystavil štandardnú faktúru na Packetu bez DPH.

To som spravil 2.1.2024 so štandardnou splatnosťou 14 dní. Samozrejme, faktúru mi uhradili po splatnosti, konkrétne dnes 25.1.2024.
Ale čo ma najviac trápi je to, že mi bola preplatená iba suma bez DPH. Ale ja som dodávateľovi predsa zaplatil sumu s DPH. Teraz mám škodu vo výške 20%. To čo je za blbosť? Prečo mám byť ja stratový za ich pochybenie? Kde a ako si viem tých 20%, čo mám škodu, uplatniť?

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie je to blbosť. Náhrada škody nie je predmetom dph. Bola ti spôsobená škoda v plnej výške faktúry za tovar, preto si mal uplatniť celú hodnotu strateného tovaru, ktorý si fakturoval. Napíš nám, koľko si fakturoval za tovar a koľko za škodu. Zrejme tam si urobil chybu.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    trojanhorse Nákupná cena strateného tovaru, bola 136,94€ s DPH. Packete som vystavil faktúru na 136,94€ čo mi vrátili, že im mám fakturovať nákupnú cenu bez DPH, čiže 114,11€. Nejde o veľa peňazí ale o princíp.
    Tweety Pre teba bola nákupná cena spolu aj s tou dph, kedže nie si platiteľom dph.
    Negoce deklaroval si Packete, že nie si platiteľ DPH?
    trojanhorse Áno, hneď ako som im poslal faktúru, mi odpísali toto:

    faktúra nesmie obsahovať DPH a je vystavená v nákupnej cene tovaru bez DPH, nakoľko náhrada škody za stratený tovar nie je predmetom dane v zmysle § 2 zákona o DPH a preto nie je dôvod k jej cene uplatňovať DPH.
    Negoce toto platí pre platiteľa DPH
    kn-alka tak im odpíš, že NIE SOM PLATCA DPH, k cene tovaru som neuplatňoval DPH
      zbaliť

    Packeta reklamacia - preplatenie ceny bez DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.