Zavrieť

Porady

Nesprávne vyplatený finančný príspevok za stravovanie v mzde

Poprosím o poradenie, robila som konateľovi mzdu, je zamestnancom vo svojej sro-čke.
Za 11,12/23 som mu dala finančný príspevok za stravovanie vo výške 4,02/deň. Malo byť 4,29 -platné od okt=obra 2023. Zistila som to až teraz. Za 12/23 už bola vyplatená mzda 15.01.
Môžem dať zamestnancovi cez pokladňu VPD k 31.12.23 rozdiel sumy, ako doplatok stravného za oba mesiace? Jedná sa o sumu rozdielu celkom 9,45.
Nerada by som otvárala mzdu za 12/2023 a robila opravu. Mzda je dobre.
Ďakujem veľmi pekne.
9 komentárov     zbaliť
veronikasad Nemusíš nič opravovať, minimálna výška fin.prispevku bola dodržaná.
maped Ani by si nedoplácala cez VPD rozdiel sumy-doplatok stravného do roku 2023? Uvažovala som, aby to mal v nákladoch. No neviem či to je nutné. Ďakujem pekne za ochotu..
Negoce dat to spätne cez pokladňu ako zálohu, aby si dodržala výplatu vopred......a oprav si VP , daj tam zálohu, tka aby ti sedela ......
veronikasad Za 9€ určite nie, nerob si zbytočnú robotu, zákonník práce je dodržaný, 4,29€|deň je maximálna suma, ktorú si zamestnávateľ môže uplatnit v nákladoch.
maped Veronika ja to nedávam vopred ako píše Negoce. Ja dávam do výplaty za napr. 12/23 počet dní koľko pracoval napr. mal 18 dní/4.02 a deň dovolenky. Nemám mu to dávať ani cez tú pokladňu ako uvádzam že VPD k 31.12.23 doplatok stravného? Je to teda takto ok?
Ďakujem!
veronikasad Nie je to v poriadku, daňová kontrola vám to neuzná. Koncom predch.mesiaca firmy vyplatia zálohu na plný počet pracovných dní v nasl.mesiaci. vo výplate odpocitam zálohu a uplatnim nárok podľa skutočne odprac.dni...
maped Veronika prosím, uvažujem že budem vyplácať fin. príspevok za 1/24 ešte v čiastke 4,02-môžem? Nie je povinnosť dávať maximum? Prakticky konateľ od 2/24 požiada o otcovskú. Mali by sme tri mesiace aj 2 dni z februária ešte na fin. príspevok v sume 4,02. On s tým súhlasí. Mohlo by to tak byť?
veronikasad Samozrejme že môžeš, 4,02€/deň je podstatne viac ako minimum, ale ako som písala, záloha musí byť vopred. Výplat ju z pokladne v hotovosti s dátumom 2.1.2024.
maped Môžeš mi napísať aj presný predpis aby som niečo nepokazila a do výplaty mu dám aj presne na 22 dníx4,02. Ďakujem pekne.
Ešte sa spýtam Veronika, keby som rok 2023 chela cez pokladňu na zálohu opraviť mám mzdy iba 11,12/23. V 11/23 má v mzde 4.02 za 17 dní .3 dni dovolenku. zálohu by som tiež dorobila cez pokladňu . V 12/23 má v mzde 4.02 za 18 dní-zálohu by som opäť dorobila cez pokladňu. Dá sa to? Potom ako vyrovnanie prosím? ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme, že mu môžeš vyplatiť doplatok. Ak už dostal zálohu v nesprávnej výške a prispievali ste maximom podľa § 152 ZP. Nezabudni ale zaúčtovať aj predpis doplatku nie iba jeho výplatu.
    maped Majka necháme takto 4,02 a nechali by sme aj za január tak.Súhlasí. Dúfam že môžeme, a nemusíme to dávať do smernice?

    Nesprávne vyplatený finančný príspevok za stravovanie v mzde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.