Zavrieť

Porady

RZD a daňový bonus na dieťa

Je povinnosťou účtovníčky skúmať či sú splnené podmienky na získanie bonusu na dieťa v RZD ak si zamestnanec podá žiadosť ale zároveň som ho poučila čo musí všetko spĺňať ( aj napriek tomu že ja s tým nesúhlasím). on sa zodpovedá za prípadné nezrovnalostí ? Na školení hovorili ze je to na zamestnancovi že ja to nemám skúmať, len mi to nedá ????
6 komentárov     zbaliť
ivka70 este ho mozes upozornit, ze ak si bude ziadat nieco, na co nema narok, neskor to bude vracat aj s pokutou a urokmi ... viac spravit nemozes
veronikasad Radka, čo konkrétne si ho poučila a podľa teba musí spĺňať?
radkaaaa Podmienky nároku DB, spoločná domácnosť, dieťa zverené síce jednému z rodičov.. ale aj napriek tomu dieťa chodí aj tam aj tam...
veronikasad Ak si uplatnia obaja, bude ich naháňať daňový úrad. Pokiaľ nemajú striedavu starostlivosť alebo aj po rozvode nežijú spolu, dieťa chodí tam aj tam nestačí...
radkaaaa Veronika to ja viem, preto píšem že som ich nato upozornila, no aj tak si dal do žiadosti že chce DB na dieťa ( manželka- ex si neuplatňuje). Len ma to trápi že čo robiť ďalej, či to už nieje moja vec ?!? Keď si to tam dal...
veronikasad Nerob nič, zodpovedný je zamestnanec. Ak sú v žiadosti všetky náležitosti, vrátane rodných listov deti, DB mu doplat...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Daňovník je sám zodpovedný za to, či správne vyplnil žiadosť o RZD. Nie si policajt, nechaj to na daniarov. pozri tu:
    https://www.financnasprava.sk/sk/pre...nus-deti-ts/bc

    RZD a daňový bonus na dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.