Zavrieť

Porady

súkromný úver na založenie živnosti

Zdravím!

Klientka si zobrala spotrebný úver, ktorý využila ako investíciu do živnosti avšak ešte pred jej založením, t.j. je vedený na ňu a na manžela.
Môžem splácanie takéhoto úveru previesť do účtovníctva? Vybratie úveru ako nezdaniteľný príjem, splátky nezahrň. do ZD a úroky zahrňvované do ZD. Úver je stále vedený na osobnom účte ich dvoch, keďže živnosť ešte neexistovala. Na tomto účte je zároveň založený kontokorentný účet, ktorý bol tiež využitý len na živnosť. Iné pohyby na tomto účte nie sú, len splácanie úveru, úroky a poplatky.

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Ja by som nemiešala súkromné účty s podnikateľskými. Ona si to brala ako súkromná osoba. Dala by som tie peniaze ako vklad podnikateľa, úroky tým pádom by nešli do daňových výdavkov.
    Monika Kováčová
    Nie nie je to možné. V účtovníctve sa môže odraziť len vklad do podnikania - osobný, v žiadnom prípade úroky z úveru VOZD. O súkromnom úvere sa neúčtuje.

    súkromný úver na založenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.