Zavrieť

Porady

Zdaniteľné plnenie

Dobry den,

mám Zmluvu o sprostredkovaní. Je uzatvorená v novembri 2004, sprostredkovali sme obchod v novembri 2004 ale v zmluve je uvedené že provízia sa zaplati spolu s prvým nájomným, teda v roku 2005.

Neviem kedy mám vystaviť faktúru či v novembri 2004 a aj vtedy odviesť DPH a dan z príjmov , lebo sprostredkovanie bolo v 11/2004 a platba sa toho netýka.

Alebo mám vystaviť fa v r.2005 ked sa provízia platí?

Ja by som osobne vystavila v 11/2004 faktúru.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Ja by som tiež mala podobnú otázku. Zálohová faktúra za službu bude vystavená u FO 20.12.2004. Zaplatia nám ju (tiež FO) napr. 30.12.2004. Ostrú faktúru vystavím napr.4.1.2005 s dňom dodania 30.12.2004. DPH odvedieme teda v 1/2005? A čo s daňou z príjmu, platba ktorá prebehla v decembri je daňový náklad u odberateľa a daňový príjem u dodávateľa (teda u nás)?

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Ak príjmete úhradu v roku 2004, treba vystaviť faktúru k prijatej platbe, ak dodávka bude v roku 2005, tak bude nová faktúra vyúčtovacia, v nej bude zálohova platba odpočítaná vo všetkých kateróriach (zákl. dane, DPH a spolu).

    mimi je offline (nepripojený) mimi

    mimi
    podla mna máš odviesť DPH dňom zaplatenia zálohovej faktúry t.j.30.12.2004. Takže DPH pojde do roku 2004. A vystavenu fa možeš mať kludne v roku 2005 ale zdaniteľné plnenie máš skorej teda 30.12.2004.


    A čo sa týka príjmu ...tak to asi pojde do roku 2005. Ale to si nie som istá.
    Ja by som ale radšej urobila že by som vyystavila faktúru v roku 2004, v den uhrady zálohovej faktúry a tak by som nemala problem kde dať DPH a príjem, t.j. 30.12.2004.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.