Zavrieť

Porady

alfa - účt. miezd a odvodov

Chcem sa informovať, či to robím dobre, ak mzdy, ktoré dostanú zamestnaci a odvody za týchto zamestnancov do ZP, SP, DU zaúčtujem ako : 24: MZDY a zamestnávateľ je SZČO: všetky jeho odvody účtujem ako 25: Odvody. účtujem v Alfe JU. Ďakujem.:p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    áno... správne... ale keby si si dala vyhľadávanie, je to už v tejto téme rozoberané

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Už som to tu písal nie raz. Podľa mňa táto otázka patrí do "účtovné software", kde je potrebné vyhľadať si ten svoj software a nájsť si odpoveď na svoju otázku, keď nie je, tak ju zadať. Zbytočne sa opakujú takto otázky. Tu by mali byť len všeobecné otázky z JUC.

    asta je offline (nepripojený) asta

    asta
    na 24. môžeš ešte aj v záložke rozbaliť členenie. Ja vždy zatriedujem či sa jedná o čistú mzdu, SP alebo zdravotné. Potom keď si pozrieš prehľady v priebehu roka tak presne vieš koľko do ktorých fondov išlo aj výšku čistej mzdy za konkrétne obdobie.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ekopo
    Už som to tu písal nie raz. Podľa mňa táto otázka patrí do "účtovné software", kde je potrebné vyhľadať si ten svoj software a nájsť si odpoveď na svoju otázku, keď nie je, tak ju zadať. Zbytočne sa opakujú takto otázky. Tu by mali byť len všeobecné otázky z JUC.
    a ja pekne odosielam tému tam kde patrí. A najviac presúvam témy hlavne z Alfy.

    alfa - účt. miezd a odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.