Zavrieť

Porady

notebook-čo s tým???????

Ahojte, potrebujem poradiť. Kúpila som notebok v Nay. Chcela som ho na spátky, lenže živnosť mám prvý rok. Tak som ho zobrala na splátky na súkromnú osobu bez IČO. Mám splátkový kalendár. V pokladni som dostala bloček z registračnej pokladne na ktorom je názov, suma bez dph, dph, spolu. Lenže problém je v tom, že na pokladničnom doklade je aj zápis: uhradené v hotovosti: 900,- Sk, prevodom: 30.000,- Sk. Informovala som sa na DU a informovali ma, že s DPH by nebol problém, len na daň z príjmu som sa neinformovala, pretože už sa končila pracovná doba. Ja to potrebujem vedieť. Ak sa už niekto s niečím takým stretol, prosím o radu. PROSÍM. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SMartina
    Ahojte, potrebujem poradiť. Kúpila som notebok v Nay. Chcela som ho na spátky, lenže živnosť mám prvý rok. Tak som ho zobrala na splátky na súkromnú osobu bez IČO. Mám splátkový kalendár. V pokladni som dostala bloček z registračnej pokladne na ktorom je názov, suma bez dph, dph, spolu. Lenže problém je v tom, že na pokladničnom doklade je aj zápis: uhradené v hotovosti: 900,- Sk, prevodom: 30.000,- Sk. Informovala som sa na DU a informovali ma, že s DPH by nebol problém, len na daň z príjmu som sa neinformovala, pretože už sa končila pracovná doba. Ja to potrebujem vedieť. Ak sa už niekto s niečím takým stretol, prosím o radu. PROSÍM. Ďakujem.
    A tvoja otázka je aká?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SMartina
    Či si tento pokladničný doklad môžem dať do účtovníctva JU.
    A neprepísali by ti splátkový na SZČO? To by si mohla dať do účta. bez problémov.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Potrebovala by som im dať DP za posledné 2 roky a ja mám živnosť prvý rok, nemám ešte ani prvé DP. Nechceli mi zapísať na splátkový kalendár ani IČO, DIČ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SMartina
    Potrebovala by som im dať DP za posledné 2 roky a ja mám živnosť prvý rok, nemám ešte ani prvé DP. Nechceli mi zapísať na splátkový kalendár ani IČO, DIČ.
    Do nákladov by nebol problém, horšie je to s dph, ak si platcom, či nie si ?.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SMartina
    Áno, som platca DPH.
    No ak ti povedali na DÚ, že s dph nebude problém, tak s daňou z príjmu už vôbec nie, veď predsa je to náklad, ktorý potrebuješ k dosiahnutiu zisku.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Lenže tie spátky platím so súkromného účtu. Mala by som to platiť z účtu so SZČO?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SMartina
    Lenže tie spátky platím so súkromného účtu. Mala by som to platiť z účtu so SZČO?
    To máš potom zložité. Ak to chceš mať v účte tak jednoduchšie je to platiť z účtu podnikateľa ak máš osobitný.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ak by som to platila z účtu SZČO, bolo by možné dať si ten doklad do účtovníctva? Nemala by som z toho problém? Prosím, ak viete, pomôžte mi. Prosím. Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    SMartina
    Ak by som to platila z účtu SZČO, bolo by možné dať si ten doklad do účtovníctva? Nemala by som z toho problém? Prosím, ak viete, pomôžte mi. Prosím. Ďakujem.
    Ja som kupoval v Nay na splátky monitory k PC. Účtujem v JU, plátca DPH. Splátkový kalendár som zaevidoval do ostatných záväzkov s odpočtom dph a úhradu splátky účtujem cez podnikateľský účat. Tento postup by mal byť v poriadku.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ja na tom splátkovom nemám IČO, DIČ. Nevadí? Mal si už kontrolu? Aj by som to tak mohla urobiť, len prvá splátka už odišla zo súkromného účtu. Mohla by som túto stránku prefotiť a založiť do účtovníctva a zaevidovať do pokladne ako úhradu. Alebo, čo by si mi poradil s tou prvou splátkou??? Ďakujem.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Neviem presne, ako ste sa informovali na DÚ, ale s DPH by problém mohol byť. Nie je možné uplatniť odpočítanie dane, ak nemáte faktúru, t.j. doklad so všetkými náležitosťami. Záleží, ako je kúpa dokladovaná a v akej hodnote bol notebook, t.j. či platí doklad z ERP ako faktúra, alebo nie.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    S NAY mám klasický doklad z registračnej pokladne. Sú na ňom všetky náležitosti, ktoré má obsahovať doklad z reg. pokladne. Základ, DPH a spolu. Názov výrobku, .... Základ: 26042,- DPH: 4.948,- Sk, Spolu: 30.990,- Sk. Pod tým je: Preddav.: 990,- /to som zaplatila v hotovosti/ a Prevodom: 30.000,- Sk /to splácam na splátky/. Vie mi niekto pomôcť??? Prosím. Za všetky rady vopred ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.