Zavrieť

Porady

pokračovateľ leasingu

Prepáčte,že zakladám novú tému k tak preberanej problematike,ale prečítala som vaše príspevky čo sa tohto týka a znovu ma vyhadzuje z Porady, takže akonáhle napíšem vyhodí ma a príspevok je preč. Dúfam že tento zostane.
Ja si neviem dať rady a prosím skúsenejších o pomoc.
Sme poračovateľmi leasingu na kamion a príves. Pôvodné splátky boli na 48 mesiacov, my začíname 15.-ou splátkou. Zostáva nám zaplatiť 34 splátok. Našla som si že VC bude pre nás:
-nasčítaná suma splátok istiny
-kúpna cena 100,-
-FA za uzavretie zmluvy
-poistné
-odstupné, to ale nemáme
Ako toto mám zaúčtovať, keď nemám splnenú podmienku splátok na 36 mesiacov?
Prosím niekoho, kto by to somnou prebral. Účtujem v PÚ Omega a sme Q. platci DPH, ktorá sa blíži. Nerada by somto spravila zle. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    kira
    Sme poračovateľmi leasingu na kamion a príves. Pôvodné splátky boli na 48 mesiacov, my začíname 15.-ou splátkou. Zostáva nám zaplatiť 34 splátok. Našla som si že VC bude pre nás:
    -nasčítaná suma splátok istiny
    -kúpna cena 100,-
    -FA za uzavretie zmluvy
    -poistné
    -odstupné, to ale nemáme
    Ako toto mám zaúčtovať, keď nemám splnenú podmienku splátok na 36 mesiacov?
    Nevzťahuje sa na Teba podmienka 36 mesiacov splátok. Pre prevzatí lízingu je v zmysle § 2 písm. s) ZDP podmienkou len dodržanie 60 % doby resp. minimálne 3 roky odpisovania za zmluvu ako celok. Pokiaľ sa v Tvojom prípade zmenil len nájomca a ostatné zmluvné podmienky sa nezmenili (pokračuje sa v doterajších splátkach), splňaš podmienky pre účtovanie úrokov a leasingových odpisov do nákladov, pretože celková doba 48 mesiacov splátok (najmenej 60% zo 6 rokov) za zmluvu ako celok je dodržaná . Mesačný leasingový odpis vypočítaš ako 1/34 vstupnej ceny z údajov ktoré si uviedla - akurát to poistné tam podľa mňa nepatrí - malo by byť zaúčtované priamo do nákladov podľa splátkového kalendára.
    Na samotnú predkontáciu splátok je na Porade asi dosť príspevkov.
    Naposledy upravil andrej_rv : 08.10.06 at 16:51

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Poistné je zahrnuté v spl. kalendári .
    istina 34389,80
    leas. úrok 8716,90 (562)
    DPH 8190,30 (343)
    Spolu 51297,-
    poistné 4359,- (568)
    na úhradu celkom 55656,-
    Odpisy VC/34 mesačne

    Súhlasíte? Je to takto dobre, lebo som zostala popletená z tých splátok

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Poistné zaúčtuješ ako daňový výdavok. Ostatné položky sú súčasťou obstarávacej ceny ako píše v príspevku andrej rv.

    pokračovateľ leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.