Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Ahojte poradaci, môj znamy by mal taky problém, že nevie či má uvázdať v dan. priznaní, že tento rok kúpil auto za 200000 a potom ho predal v bazáre za 230000 a ten rozdiel 30000 či musí niekde uvázať???napr. v dan. priznaní??? prosim poradte...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Steven111
    Ahojte poradaci, môj znamy by mal taky problém, že nevie či má uvázdať v dan. priznaní, že tento rok kúpil auto za 200000 a potom ho predal v bazáre za 230000 a ten rozdiel 30000 či musí niekde uvázať???napr. v dan. priznaní??? prosim poradte...
    Ak je to SZČO tak áno.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    jendá sa o súkromnú osobu nie szčo, ale je aj szčo, lenže to auto mal v súkromnom užívaní...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Steven111
    jendá sa o súkromnú osobu nie szčo, ale je aj szčo, lenže to auto mal v súkromnom užívaní...
    Ak nebolo auto kúpené z prostriedkov z podnikania, tak nebude platiť nič.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    a je nejaká hranica do akej môže takto nadobúdať príjmy a nemusí to uvádzať v danovom priznaní??

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    § 9
    Príjmy oslobodené od dane

    (1) Od dane je oslobodený príjem
    .
    .
    d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier

    P.S.: stačí kliknúť na zákony na hlavnej stránke

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Steven111
    a je nejaká hranica do akej môže takto nadobúdať príjmy a nemusí to uvádzať v danovom priznaní??
    prekvapuje ma Tvoja otázka vzhľadom na údaj, ktorý si pred časom mal v profile

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    to v tom profile bol len omyl...som len laik...:p možno sa raz tým audítorom aj stanem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.