Zavrieť

Porady

Daňová kontrola Ú BA II

Dnes sa mi ohlásila kontrola na daň z príjmu, prídu v utorok. Je to DÚ Bratislava II. Mal niekto z Vás kontrolu a môžete mi povedať, na čo sa teraz zameriavajú? (Firma sa zaoberá predajom kanc. a hyg. potrieb). Chcú kontrolovať rok 2005.
Naposledy upravil JarkaL : 11.10.06 at 08:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Nikto nemal kontrolu? Vy ste ale šťastlivci. Nie že by som sa jej až tak bála, ale teraz mám plno roboty s Q platcami DPH a s týmto zdržaním som samozrejme nerátala.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Nie som z BA, ale buď rada že teraz prídu, pretože ja som mala minulého roku a prišli vo februári a boli do konca mája... Na všetky druhy daní, bolo ich 6 daniarov. Každý deň niečo potrebovali, alebo konzultovali a ja som robila na ročnej uzávierke. No neboj sa, to len kým nezačnú máš taký nepríjemný pocit. Potom to akosi ide tak normálka. Držím ti prsty.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Jara
    Nie som z BA, ale buď rada že teraz prídu, pretože ja som mala minulého roku a prišli vo februári a boli do konca mája... Na všetky druhy daní, bolo ich 6 daniarov. Každý deň niečo potrebovali, alebo konzultovali a ja som robila na ročnej uzávierke. No neboj sa, to len kým nezačnú máš taký nepríjemný pocit. Potom to akosi ide tak normálka. Držím ti prsty.
    6 daniarov a 4 mesiace, to som sa teraz vážne dosť vydesila pred kontrolou

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Mali sme kontrolu z DU BA II, na daň z príjmu FO - jednoduché účto, boli úplne v pohode.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    evina
    6 daniarov a 4 mesiace, to som sa teraz vážne dosť vydesila pred kontrolou
    Nebolo to také strašné ako skôr stresujúce, pretože bolo treba venovať sa aj im aj bežnému mesiacu a ročnej uzávierke. Inak prečo 6? No každý ma len tu svoju daň... Jeden DPH, druhý závislá činnosť, tretí spotrebné dane... Oni to majú podelené a každý sa stará o tú svoju, lebo si striehnu zmeny ap. To len my musíme vedieť všetky dane a všetky zmeny včas zachytiť. Ak sa spýtaš daniara ktorý má napr. DPH na cestnú daň tak nevie... To je moja osobná skúsenosť viackrát potvrdená. Česť výnimkam... No a keď je velký podnik tak to ozaj tak dlho trvá. Nieje to strašiak, ono si človek na nich zvykne a myslím, že ak jeden deň niečo pýtali doložiť tak do druhého dňa sa stihlo urobiť ak chýbalo, či darovacie zmluvy alebo niečo podobné, takže to šlo celkom hladko, len dlho a v nepravý čas. Ale človek musí ukázať že je ochotný s nimi spolupracovať a neodporuje a potom to ide. Viem že na DPH som mala takého nepríjemného čo som mala pocit že mi chce za každú cenu niečo nájsť a po skončení kontroly už z nás boli aj kamoši... Veď aj oni sú ľudia a keď vidia , že robime s dobrým úmyslom tak aj pomôžu aj poradia...

    Daňová kontrola Ú BA II

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.