Zavrieť

Porady

tlačivo - započet rokov

mozem poprosit ci by ste mi nepripojili nejake novsie tlačivo pre započet rokov zamestnanca...

velmi pekne dakujem
Usporiadat
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

katka.hesskova
mozem poprosit ci by ste mi nepripojili nejake novsie tlačivo pre započet rokov zamestnanca...

velmi pekne dakujem
Zápočet v prílohe
0 0
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

Olgica
Zápočet v prílohe
Ale to máš staré tlačivo-zrážka zo mzdy sú v Zákonníku práce pod § 131 a nie § 121.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

kika571
Ale to máš staré tlačivo-zrážka zo mzdy sú v Zákonníku práce pod § 131 a nie § 121.
Myslím, že ani rodinné prídavky nie sú už dávno problémom zamestnávateľa.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Len pripomeniem, že po zmenách od 1.7.2006 pribudla povinnosť vpísať do zápočtového listu odchodné.
0 0
katka.hesskova katka.hesskova

katka.hesskova je offline (nepripojený) katka.hesskova

odchodné...
to sa myslí odstupné?

A ak nebolo, tak len anpíšem že nebolo, nie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Sú to dve rozdielne veci.
§ 76
Odstupné a odchodné

Na začiatok

(1) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c).

(2) Zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru patrí odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak súhlasí so skončením pracovného pomeru pred začatím plynutia výpovednej doby z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu. Ak zamestnanec požiada o skončenie pracovného pomeru, je zamestnávateľ povinný tejto žiadosti vyhovieť.

(3) Ak zamestnanec po skončení pracovného pomeru nastúpi opäť k tomu istému zamestnávateľovi alebo k jeho právnemu nástupcovi do pracovného pomeru pred uplynutím času určeného podľa poskytnutého odstupného, je povinný vrátiť odstupné alebo jeho pomernú časť. Pomerná časť odstupného sa určí podľa počtu dní od opätovného nástupu do pracovného pomeru do uplynutia času vyplývajúceho z poskytnutého odstupného.

(4) Odstupné nepatrí zamestnancovi, u ktorého pri organizačných zmenách alebo racionalizačných opatreniach dochádza k prechodu práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov na iného zamestnávateľa podľa tohto zákona.

(5) Odstupné vypláca zamestnávateľ po skončení pracovného pomeru v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa zamestnávateľ nedohodne s uvoľňovaným zamestnancom na výplate odstupného inak.

(6) Pri prvom skončení pracovného pomeru, po nadobudnutí nároku na starobný dôchodok, invalidný dôchodok alebo dôchodok za výsluhu rokov patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134.

Takže pozor - do zápočtového listu patrí napísať odchodné.
0 0
tomare tomare

tomare je offline (nepripojený) tomare

Ako vypisujete odpracované roky?
ja písem len koľko odpracoval u mňa, teda posledný zamestnávateľ,
Povedali mi, že sa musí písať koľko odpracoval celkom u všetkých i predchádajúcich zamestnávateľov, ktorých mi zdokladoval.
Pozrela som Zákonník práce, no i tu by som povedala, že hovoria iba o jednom a to o tom zamestnávateľovi, u ktorého napostedy pracoval.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

tomare
Ako vypisujete odpracované roky?
ja písem len koľko odpracoval u mňa, teda posledný zamestnávateľ,
Povedali mi, že sa musí písať koľko odpracoval celkom u všetkých i predchádajúcich zamestnávateľov, ktorých mi zdokladoval.
Pozrela som Zákonník práce, no i tu by som povedala, že hovoria iba o jednom a to o tom zamestnávateľovi, u ktorého napostedy pracoval.
Pokiaľ nemáš zápočet od predchadzajúceho zamestnávateľa tak dáš len obdobie čo pracoval u vás. Ale ak priniesol zápočet od predchádzajúceho zamestnávateľa tak spočítaš obdobie predchádzajúceho zamestnávateľa + čo odpracoval u vás a vystavíš jeden sumárny zápočet, ktorý by sa mal takto postupne "nabalovať"
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja tiež píšem len za svoju firmu...pri dnešnom pohybe zamestnancov, pri nesplnení si povinnosti zamestnávateľov vôbec dať zápočtový list a pri strácaní zápočtových listov zamestnancami je to v dnešnej dobe priam nemožné spočítať tak ,ako sa to robilo za minulých čias.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

DanielaSĽ
Ja tiež píšem len za svoju firmu...pri dnešnom pohybe zamestnancov, pri nesplnení si povinnosti zamestnávateľov vôbec dať zápočtový list a pri strácaní zápočtových listov zamestnancami je to v dnešnej dobe priam nemožné spočítať tak ,ako sa to robilo za minulých čias.
A keď ti prinesie zápočet od predchádzajúceho zamestnávateľa tak mu ho tam nezapočítaš ? Alebo mu ho vrátiš?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
katkaj
A keď ti prinesie zápočet od predchádzajúceho zamestnávateľa tak mu ho tam nezapočítaš ? Alebo mu ho vrátiš?
Katka robím už 9 rokov mzdy , ale som ešte takého nemala, čo by mi takýto zápočtový list priniesol.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

DanielaSĽ
Katka robím už 9 rokov mzdy , ale som ešte takého nemala, čo by mi takýto zápočtový list priniesol.
tak mne sa to občas stane
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

ja to počítam tak, že pokiaľ mi prinesie original od predchadz., tak započítam a ten originál si nechám, pokial prinesie kopiu, tak iba čo pracoval u nas.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sonka1
ja to počítam tak, že pokiaľ mi prinesie original od predchadz., tak započítam a ten originál si nechám, pokial prinesie kopiu, tak iba čo pracoval u nas.
Je to vec názoru. Podľa mojej mienky, ten originál mu patrí, aby vedel toto obdobie vydokladovať aj v budúcnosti. Ja si preto robím kópiu na ktorú uvediem, že som videla originál.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

liba2
Je to vec názoru. Podľa mojej mienky, ten originál mu patrí, aby vedel toto obdobie vydokladovať aj v budúcnosti. Ja si preto robím kópiu na ktorú uvediem, že som videla originál.
ja si original nechavam, ale mu ho započitam spolu s našim obdobim.
Keby mal dva originaly, tak potom by to mal dva krát.
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

priatelia, toto tlacivo sa dava zamestnancovi, alebo posiela do socialky? dik, som v tomto zaciatocnik
evidencny list - detto otazka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zyka
priatelia, toto tlacivo sa dava zamestnancovi, alebo posiela do socialky? dik, som v tomto zaciatocnik
evidencny list - detto otazka
Zápočet rokov sa vydáva zamestnancovi.Najlepšie ak ti kópiu podpíše,že prevzal.

ELDP - evidenčný list dôchodkového poistenia sa posiela do SP.
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

vreleeee diiiky
do tej socialky, mame nejaky termin ? /kt. som urcite presvihla?/
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

máš termín: po skončení pracovného pomeru
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Ako je to teraz? Nebola prijata nahodou nejaka zmena ze zamestnancom narodenym od 1.1.1985 sa uz nevydava zapoctovy list a na evidenciu ich odpracovanych rokov sluzi uz len tlacivo ELDZ, ktore ZL odovzdava socialnej poistovni? Alebo je potrebne vydat aj zapoctovy list? Teraz naozaj neviem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať