Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov a bezp.projekt

Prosila by som o radu: práve sa trápim s bezpečnostnými smernicami ohľadom ochrany osobných údajov. V práci máme počítače permanentne napojené na internet. Dá sa obísť povinnosť vypracovať bezpečnostný projekt IS tak, že všetky dokumenty, kde sa vyskytujú osobné údaje - t.j. pracovné zmluvy, dohody o VP a pod. budem mať uložené len na disketách a budem pracovať len s disketami, bez toho, aby sa mi dostali na HD v mojom PC? Môže sa k týmto údajom dostať niekto zvonku vtedy, ak budem robiť s disketou?
A ako je to vlastne s poverením zodpovednej osoby? V zákone sa spomína podmienka zamestnávania viac ako 5 osôb, ale u nás sú len dvaja zamestnanci (vrátane mňa). Bola by som prvá na rane.
Vopred vďaka za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kinderka je offline (nepripojený) kinderka

    kinderka
    Hani, ďakujem! Už som na niečo natrafila, ale na prvé vyhľadávanie sa mi nič nezobrazilo a ja som na porade stále nováčikom, takže som radšej hodila otázku do pľacu. Ale fakt je tu materiálov na 3 dni čítania. Vďaka Bohu!

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    nabuduce musis skusit aj rozsirene hladanie a skusat viac slov. Aj my ostatni sme tu boli novackovia Neboj bude sa ti tu pacit.

    Ochrana osobných údajov a bezp.projekt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.