Zavrieť

Porady

náhrada ubytovania

Vie mi niekto poradiť, ako môžem zaúčtovať faktúru za ubytovanie, ak pre mňa ako živnostníka pracujú ďalší živnostníci na základe zmluvy o vzájomnej spolupráci. V zmluve je stanovené, že im uhrádzam ubytovanie ak je to nutné, ale neviem vyhotoviť cestovný príkaz, resp. ako zaúčtovať faktúru za ubytovanie, keď je na nej ubyovanie napr. pre 5 osôb.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nikita253
    Vie mi niekto poradiť, ako môžem zaúčtovať faktúru za ubytovanie, ak pre mňa ako živnostníka pracujú ďalší živnostníci na základe zmluvy o vzájomnej spolupráci. V zmluve je stanovené, že im uhrádzam ubytovanie ak je to nutné, ale neviem vyhotoviť cestovný príkaz, resp. ako zaúčtovať faktúru za ubytovanie, keď je na nej ubyovanie napr. pre 5 osôb.
    A budeš to ubytovanie fakturovať živnostníkom? Ak nie, tak to nemá čo v tvojom účte hľadať, nie je tvoj náklad.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Ak im chceš preplácať ubytovanie tak nech si ho každý živnostník zaplatí sám
    a tebe to vyúčtuje v svojej faktúre ináč to do nákladov nedostaneš.

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    nikita253
    Vie mi niekto poradiť, ako môžem zaúčtovať faktúru za ubytovanie, ak pre mňa ako živnostníka pracujú ďalší živnostníci na základe zmluvy o vzájomnej spolupráci. V zmluve je stanovené, že im uhrádzam ubytovanie ak je to nutné, ale neviem vyhotoviť cestovný príkaz, resp. ako zaúčtovať faktúru za ubytovanie, keď je na nej ubyovanie napr. pre 5 osôb.
    Pokiaľ je zmluvne dohodnuté medzi Tebou a dodávateľmi živnostníkmi, že pre Teba pracujú a prácu si fakturujú a zároveň sa dohodnete, že im uhrádzaš náklady za ubytovanie, nevyhotovuješ cestovný príkaz, ale na základe faktúry a zmluvy je ubytovanie Tvoj náklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.