Zavrieť

Porady

nadobudnutie tovaru v tuzemsku

Ahojte,

mohli by ste mi prosim poradit:

zahr.fa zo dna 25.9.2006
dodaci list zo dna 22.9.2006- datum nakladky tovaru
fyzicky dodany tovar dna 25.9.2006

k akemu dnu mam tovar prijat na sklad ked ho fyzicky obdrzim alebo ked je odovzdany dopravcovi?

akym kurzom mam prepocitat fa pre potreby uctovnictva a pre potreby DPH?

doteraz som fa pre uctovnictvo prepocitala ked som fyzicky obdrzala tovar a pre DPH dnom vyhotovenia fa. je to spravne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Deň vyhotovenia fa pre účely DPH a dátumom, kedy môžem fyzicky disponovať s tovarom v zmysle zmluvy do účtovníctva. Môže to byť dátum prijatia do skladu alebo dátum, kedy si fyzicky tovar prevezmem u dodávateľa, ale to fakt podľa zmluvy alebo internej smernice. Záleží na tom, čo máte uvedené v internej smernici.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ja to tiež robím tak, že do DPH kurzom vystavenia ich faktúry-ten istý deň je aj dátum ich odovzdania tovaru na prepravu, k nám to príde poštou o nejakých 6dní neskôr a tým dátumom prepočítavam faktúru do účtovníctva, čiže fyzické dodanie - kurz do účtovníctva.

    berta je offline (nepripojený) berta

    berta
    Ahojte, na pokladničnom bločku mam okrem iných aj položku, ktoru dávam do nakladov k podnikaniu. Nevadí to ? Nemusí to byť na samostatnom bločku? Vdaka za odpoved.

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    jenny7
    Ja to tiež robím tak, že do DPH kurzom vystavenia ich faktúry-ten istý deň je aj dátum ich odovzdania tovaru na prepravu, k nám to príde poštou o nejakých 6dní neskôr a tým dátumom prepočítavam faktúru do účtovníctva, čiže fyzické dodanie - kurz do účtovníctva.
    No, u nás sa prepočítava aj DPH aj fa kurzom dňa kedy bol fyzicky obdržaný tovar. Okrem toho Obstarávacie náklady (doprava - od slovenského dopravcu)
    sa účtujú 131,343/321, s tým, že DPH za dopravu sa opäť pripočítam k DPH dodaného tovaru z EU a potom samozdaní. Ja som sa s takýmto postupom ešte nestretla. Je to tak správne? alebo sa tak účtovalo voľakedy?Ďakujem.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Takýto prepočet platí od kedy sme stúpili do EÚ. Hovorí o tom zákon o DPH a zákon o účtovníctve a postupy účtovania.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ešte to upresním, tie kurzy a dátumy som si prejednala s daň.poradcom a povedal, že to tak môžem robiť, že to mám tak dobre. Zákon o DPH tiež aspoň dúfam týmto nejak nenarúšam.

    nadobudnutie tovaru v tuzemsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.