Zavrieť

Porady

daň z mot. vozidla

Ahojte poradaci, chcel by som sa informovať:
SZČO má auto zaradené v obchodnom majetku neplatí zaň cestnú daň môže si niečo zahrnúť do výdavkov napr: zákonnú poistku...? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    a prečo zaň neplatí cestnú daň? pretože ho nevyužíva na podnikanie v tom prípade ho pri kontrole okamžite vyhodia z evidencie a do nákladov v žiadnom prípade nič čo nesúvisí s dosiahnutím, zabezpečením a udržaním príjmov, no a toto auto asi nesúvisí keď zaňho neplatíte.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Steven111
    Ahojte poradaci, chcel by som sa informovať:
    SZČO má auto zaradené v obchodnom majetku neplatí zaň cestnú daň môže si niečo zahrnúť do výdavkov napr: zákonnú poistku...? dakujem
    Môže si uplatniť, ale ak používa vozidlo na podnikanie daň z MV si musí zaplatiť.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Môže si zahrnúť všetky náklady na auto, ktoré mu umožňuje zákon o dani z príjmu. Ale daň bol povinný zaplatiť a daňový úrad v tomto prípade daň dorubí a aj penále. Ak si nedáte žiadne náklady do účtovníctva a neuplatníte si ani odpis na auto, tak teoreticky sa dá obhájiť že auto nebolo používané v danom roku na podnikanie a tak sa ani daň z MV neplatila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.