Zavrieť

Porady

clo na vstupe

ako mam zaučtovat clo na vstupe ak mam colny vymer, ktory obsahuje vyšku cla..............
dph.........................
ZD.............................
pricom vyska cla je urcite percento z celej dodavky, dph je vyššie ako clo a potom tam mam zd
to clo bolo hradene z bankoveho uctu, mam to uhradit do penazneho dennika ale ako ked tie sumy su komplikovane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Záväzky voči colnému orgánu pri dovoze:
    clo 042,111,131,124/379
    DPH na odpočítanie 343/379
    DPH bez práva na odpočítanie: 04.,111,131,124/379
    úhrada: 379/221

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Danila pozor, je to jednoduché účto.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Kým poradím, s dovolením trocha odbočím od témy. Potrebovala by som si vyjasniť vyššie spomínanú DPH bez práva na odpočítanie.

    § 51
    Uplatnenie práva
    na odpočítanie dane
    .
    .
    d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

    § 49
    Odpočítanie dane platiteľom
    .
    .
    (2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň

    d) zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.

    .....DPH v rámci colného dlhu prostredníctvom colného orgánu správcovi dane zaplatím......takže kedy mi na odpočet nevzniká nárok? Ide mi o to, či zadávateľ otázky má alebo nemá nárok na odpočet.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    vanilka
    ako mam zaučtovat clo na vstupe ak mam colny vymer, ktory obsahuje vyšku cla..............
    dph.........................
    ZD.............................
    pricom vyska cla je urcite percento z celej dodavky, dph je vyššie ako clo a potom tam mam zd
    to clo bolo hradene z bankoveho uctu, mam to uhradit do penazneho dennika ale ako ked tie sumy su komplikovane?
    Na výmere máš predsa rozpísané sumy clo + dph. Clo je daňovo uznaný výdavok - do prevádzkovej réžie. Nárok na odpočet dph máš ak je colný dlh zaplatený a ak máš JCD, teda musíš mať oboje.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Súhlasím, len ma trápi tá nemožnosť odpočtu vyššie spomínaná A nepripočítava s clo k hodnote tovaru? DPH sa vypočítava zo súčtu cla a faktúrovanej sumy.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Paula
    Súhlasím, len ma trápi tá nemožnosť odpočtu vyššie spomínaná A nepripočítava s clo k hodnote tovaru?
    Mňa mrzí, že som nedočítala poriadne príspevok a účtovala v PÚ, za čo sa ospravedlňujem. Ak som uviedla všetky prípady účtovania, vrátane nemožnosti odpočtu, urobila som tak z dôvodu, že predmet dodávky nebol bližšie charakterizovaný, teda čo ak....súhlasím, že clo vstupuje do obstarania/ ako aj DPH bez práva na odpočítanie, ak je pre to dôvod/.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    No a ja som si zase, na základe predchádzajúceho , teraz poriadne prečítala Pavlinu odpoveď. Myslím si, ak zo zákona nemožno odpočítať daň pri dovoze tovaru, tak by to mal byť daňovo uznaný výdavok, teda v konečnom dôsledku ovplyvňuce cenu obstarania tovaru. (asi som nepovedala nič nového .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Vďaka za doplnenie, počkáme si na bližšiu špecifikáciu dodávky zo strany vanilky.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    dakujem za rady ale mam z toho este vacsi zmatok ako na zaciatku, tak teda po poriadku jedna sa o dovoz minibike a dph ktore sme zaplatili si uplatnime pri uzavierke kvartalu dph, ide mi o to ako ho zauctovat asi to treba zauctovat do penazneho dennika tie sumy su v roznej vyske a rozdelit sa to neda a spolu jedine vsetko na 25-reziu a typ dph musim dat 39 hoci ho aj napriek tomu uplatnim v priznani potom tam dany doklad dolozim moze to byt tak?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    vanilka, ty asi potrebuješ zistiť, ako máš rozpísať v peňažnom denníku clo a dph z JCD. Clo patrí do réžie.
    Teda potrebuješ poradiť v technike práce so softvérom. Asi používaš Pohodu, ak áno skús toto, možno ti to pomôže:


    Zistila som, že používaš MRP - tak som ti našla tému presne pre teba šitú :
    http://www.porada.sk/t10359-dovoz-to...ight=clo%2A%2A

    Ak máš iný softvér, hľadaj v tom správnom.
    Naposledy upravil liba2 : 19.10.06 at 03:48 Dôvod: doplnený nový link vhodný pre užívateľa MRP

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    Naša firma vyviezla pár kusov výrobkov do zahraničia. Teraz prišiel výmer platieb na základe JCD. Clo je v nulovej hodnote ale musíme zaplatiť 19 % DPH za tieto výrobky. Problém je, že neviem ako mám DPH zaúčtovať (PÚ - Omega). Je to vlastne DPH na vstupe a ponúka mi možnosť "dovoz tovaru podľa §49 ods. 2 písm. d)". Som z toho úplne dopletená, pretože my tie výrobky vyvážame a nie dovážame a musíme zaplatiť DPH. Poradíte mi čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.