Zavrieť

Porady

Aky riadok DP?

Ahojte, mam takyto pripad. Tovar dodany z CR, firma mi poslala dve faktury:
1. jednu za tovar, to uvediem do r. 04 DP a uplatnim samozdanenie + odpocet.
2. druhu za dopravu tohto tovaru. Moja otazka anie, ci to spravim presne ako v bode 1, alebo to mam uviest v r. 09 DP. Plati tu tiez samozdanenie + odpocet?
Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    Ahojte, mam takyto pripad. Tovar dodany z CR, firma mi poslala dve faktury:
    1. jednu za tovar, to uvediem do r. 04 DP a uplatnim samozdanenie + odpocet.
    správne r. 04, +r. 02+r. 16

    2. druhu za dopravu tohto tovaru. Moja otazka anie, ci to spravim presne ako v bode 1, alebo to mam uviest v r. 09 DP. Plati tu tiez samozdanenie + odpocet?
    r. 09, +r.10+r. 15 - dochádza k prenosu DP na príjemcu služby teda na Vás § 16

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    no to je to samozdanenie čo spomínaš na jednom riadku daňového priznania zdaníš na druhom odpočítaš a výsledný vzťah je nula.

    samozrejme ak ide o tovar s možnosťou odpočítania

    kunecka je offline (nepripojený) kunecka

    kunecka
    Chcem sa v tom len uistit, pri tovare mam narok na odpocet, to je ok. Ide mi len o nsledovnu vec:Ak mam fakturu z CR za tovar a je tam uvedene aj postovne alebo prepravne, celu sumu uvediem na r. 04 a dan na r. 16, nerozdelujem to na tovar a sluzbu. A v tomto konkretnom pripade vlastne ide o to iste, len ceska firma to rozdelila na dve faktury, ale preprava sa tyka vlastne tohto tovaru a ja to budem uctovat ako obstaranie materialu. Takze tu druhu fakturu za prepravu materialu mam chapat ako sluzbu a mam z nej narok na odpocet? Dakujem za trpezlivost.

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    kunecka
    Chcem sa v tom len uistit, pri tovare mam narok na odpocet, to je ok. Ide mi len o nsledovnu vec:Ak mam fakturu z CR za tovar a je tam uvedene aj postovne alebo prepravne, celu sumu uvediem na r. 04 a dan na r. 16, nerozdelujem to na tovar a sluzbu. A v tomto konkretnom pripade vlastne ide o to iste, len ceska firma to rozdelila na dve faktury, ale preprava sa tyka vlastne tohto tovaru a ja to budem uctovat ako obstaranie materialu. Takze tu druhu fakturu za prepravu materialu mam chapat ako sluzbu a mam z nej narok na odpocet? Dakujem za trpezlivost.
    Je to tak, keď je to na jednej fa, ide to do tovaru ale keď je to rozdelené na dve fa - tovar a službu, tak to tak aj uvedieš v dp dph.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.