Zavrieť

Porady

príjem za prenájom vozidla a FA súkr. osobe

Chcem sa spýtať: Som plátca DPH, mám auto, ktoré nemám zaradené do ob. majetku, ale zaplatila som si cestnú daň, aby som si mohla uplatniť aspoň cestnú náhradu.
Môj syn mal autonehodu a tak som mu vystavila FA na prenájom tohto vozidla s DPH, ale jemu ako súkromnej osobe pre možnosť preplatenia poistnej udalosti.
Je možné vystaviť FA s DPH, keď druhá strana nie je plátca DPH, nemám si od koho odpočítať.
Nevznikne mi koeficient?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mackova
    Chcem sa spýtať: Som plátca DPH, mám auto, ktoré nemám zaradené do ob. majetku, ale zaplatila som si cestnú daň, aby som si mohla uplatniť aspoň cestnú náhradu.
    Môj syn mal autonehodu a tak som mu vystavila FA na prenájom tohto vozidla s DPH, ale jemu ako súkromnej osobe pre možnosť preplatenia poistnej udalosti.
    Je možné vystaviť FA s DPH, keď druhá strana nie je plátca DPH, nemám si od koho odpočítať.
    Nevznikne mi koeficient?
    Auto nezaradené do majetku SZČO môžeš prenajať komukoľvek ako fyzická osoba- občan.....a občan nevystavuje faktúru za prenájom inej fyzickej osobe-občanovi.

    A o špekulovaní s daniami smerujeme na etiketu Porady
    Naposledy upravil Paula : 17.10.06 at 17:27

    mackova je offline (nepripojený) mackova

    mackova
    Dobre Paula, ale akákoľvek činnosť pri dosahovaní zisku je ekonomická činnosť, čiže ak vystavujem FA, tak s DPH a môj odberateľ je občan, od ktorého si nemôžem odpočítať DPH.
    Čo v tomto prípade, vôbec nešpekulujem, skôr sa snažím aby to bolo priechodné.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mackova
    Chcem sa spýtať: Som plátca DPH, mám auto, ktoré nemám zaradené do ob. majetku, ale zaplatila som si cestnú daň, aby som si mohla uplatniť aspoň cestnú náhradu.
    Môj syn mal autonehodu a tak som mu vystavila FA na prenájom tohto vozidla s DPH, ale jemu ako súkromnej osobe pre možnosť preplatenia poistnej udalosti.
    Je možné vystaviť FA s DPH, keď druhá strana nie je plátca DPH, nemám si od koho odpočítať.
    Nevznikne mi koeficient?
    Skúsim ešt raz.
    Mám auto, ale nezaradené do majetku v rámci podnikania. Môj syn má s ním nehodu. Musím dať auto opraviť, opravca mi vystaví faktúru s DPH. Ja chcem zaplatenú DPH od štátu späť, ale faktúra nie je na mňa ako na SZČO platiteľa DPH, takže nárok na odpočet z nej nemám.
    Vystaviť faktúru z titulu SZČO za prenájom vozidla, nezaradeného v majetku nemôžem (a vôbec nie je podstatné, či odberateľ je alebo nie je platiteľom).

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    mackova
    Dobre Paula, ale akákoľvek činnosť pri dosahovaní zisku je ekonomická činnosť, čiže ak vystavujem FA, tak s DPH a môj odberateľ je občan, od ktorého si nemôžem odpočítať DPH.
    Čo v tomto prípade, vôbec nešpekulujem, skôr sa snažím aby to bolo priechodné.

    Nemožno fakturovať prenájom za majetok, ktorý firma nevlastní - v tom je špekulácia. Ak by si ale vystavila takúto faktúru, tú DPH odvedieš ty a nemáš si čo uplatniť na vstupe, pretože poistné plnenie sa poskytuje z faktúry resp. dokladu o oprave vozidla, pokiaľ to nebola totálna škoda.

    príjem za prenájom vozidla a FA súkr. osobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.