Zavrieť

Porady

ohlásenie prevádzky

Milí poraďáci, klient prevzal do prenájmu od otca penzión. Predpokladám, že musí nahlásiť tento penzión na živnostenskom ako svoju prevádzku. Čo bude k tomu potrebovať? Ako rýchlo to zapíšu - na počkanie? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    daja
    Milí poraďáci, klient prevzal do prenájmu od otca penzión. Predpokladám, že musí nahlásiť tento penzión na živnostenskom ako svoju prevádzku. Čo bude k tomu potrebovať? Ako rýchlo to zapíšu - na počkanie? Ďakujem.
    Prečo mi nikto neodpovedal? Už viem, že budem potrebovať nájomnú zmluvu a tlačivo som našla na internete. Zaujíma ma hlavne, či to urobia na počkanie a dajú mi hneď "nový" živnostenský list. Aký je tam poplatok.
    Určite s tým máte skúsenosti, prosím dajte mi vedieť. Ďakujem.
    Naposledy upravil daja : 25.10.06 at 06:47

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Pokiaľ viem živnostenský list nevydávajú "na počkanie". Doteraz mal na to ŽÚ lehotu 7 dní, nie som si istá, či sa nezmenila na 30 dní - nechcem zavádzať. Poplatok za ŽL je tusím 1000 Sk, za koncesnú listinu 2000 Sk. K tomu potrebuješ, samozrejme, aj výpis z registra trestov. Tam je kolok 100 Sk.
    Prevádzku musíš ohlásiť na živnostenskom úrade pred jej zriadením, najneskôr v deň "otvorenia".
    Na DÚ musíš podať oznámenie o zriadení prevádzky do 30 dní od jej zriadenia (teda otvorenia). (§ 31, ods. 3 zák. č. 511/1992 o správe daní a poplatkov)
    Naposledy upravil danielko : 25.10.06 at 06:53

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    daja
    Milí poraďáci, klient prevzal do prenájmu od otca penzión. Predpokladám, že musí nahlásiť tento penzión na živnostenskom ako svoju prevádzku. Čo bude k tomu potrebovať? Ako rýchlo to zapíšu - na počkanie? Ďakujem.
    ŽL sa nemení. Prevádzka sa do ŽL nezapisuje, len sa nahlasuje. Nezabudnúť na ostatné: inšpekčná kniha, kniha pokladice /zápis na DÚ/, hygiena, BOZP.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    danielko
    Pokiaľ viem živnostenský list nevydávajú "na počkanie". Doteraz mal na to ŽÚ lehotu 7 dní, nie som si istá, či sa nezmenila na 30 dní - nechcem zavádzať. Poplatok za ŽL je tusím 1000 Sk, za koncesnú listinu 2000 Sk. K tomu potrebuješ, samozrejme, aj výpis z registra trestov. Tam je kolok 100 Sk.
    Prevádzku musíš ohlásiť na živnostenskom úrade pred jej zriadením, najneskôr v deň "otvorenia".
    Na DÚ musíš podať oznámenie o zriadení prevádzky do 30 dní od jej zriadenia (teda otvorenia). (§ 31, ods. 3 zák. č. 511/1992 o správe daní a poplatkov)
    Nemyslela som nový ŽL, on už ŽL má. Len prevzal do prenájmu penzión.

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Zdeni
    ŽL sa nemení. Prevádzka sa do ŽL nezapisuje, len sa nahlasuje. Nezabudnúť na ostatné: inšpekčná kniha, kniha pokladice /zápis na DÚ/, hygiena, BOZP.
    Súhlasím. Kolok k inšpekčnej knihe je 50,- Sk (treba k tomu nájomnú zmluvu) a spravia to na počkanie. Hygiena, tam je 500,- Sk kolok, treba tam podať žiadosť s kópiou živnostenského oprávnenia a nájomnou zmluvou a kolkom a oni majú čas 30dní od podania žiadosti, a BOZP o tom neviem poradiť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A v tom existujúcom ŽL má aj činnosti ubytovanie, restauračné služby? Na reštauráciu nie je potrebná koncesná listina?

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    smith
    A v tom existujúcom ŽL má aj činnosti ubytovanie, restauračné služby? Na reštauráciu nie je potrebná koncesná listina?
    Áno má to tam.

    ohlásenie prevádzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.