Zavrieť

Porady

Interná smernica

Ahoojte milí poradcovia,

nemá náhodou niekto z vás vypracovanú internú smernicu na prideľovanie pracovných pomôcok zamestnancom, odevov, čistenie odevov,....
Je to dosť súrne.

Ďakujem.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Ja najprv otázku: a to nemáte bezpečáka, ktorý má túto smernicu vypracovať?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Z vlastnej skúsenosti viem, že v malých firmách bezp.technik nie je a obyčajne táto úloha skončí na stole účtovníčky.
    Pomohla by som, ale bohužiaľ smernicu nemám.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pošli mi mailovú adresu cez SS. Je toho strašne veľa.
    Naposledy upravil lenkak : 18.10.06 at 16:36

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Dúfam, že sa autor nenahnevá, ale túto som dávnejšie stiahla odniekadiaľ z Porady a neviem k nej nájsť link, tak ju prilepujem.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Marína
    Dúfam, že sa autor nenahnevá, ale túto som dávnejšie stiahla odniekadiaľ z Porady a neviem k nej nájsť link, tak ju prilepujem.
    Mám taký dojem, že je to tá moja, samozrejme že sa nehnevám, ale milé účtovníčky treba aj zamestnávateľovi vysvetliť že príslovie "šuster drž sa kopyta" má stále opodstatnenie, veď predsa pokiaľ som stihla počas môjho pôsobenia na porade zistiť máte toho nad hlavu vo svojom odbore, tak prečo suplovať robotu niekoho iného. A neberte to ako invektívu voči Vám, len ako bezmocný povzdych voči zamestnávateľom, ktorí si myslia, že je úplne v pohode zamestnať dvoch-troch ľudí a naváľať im kopec roboty z iných profesijných odborovaj keď na to nemajú kvalifikáciu a o oprávneniach ani nehovorím.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Ja by som chcela vedieť, či je pravda, že zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnacovi prach na pranie alebo primeranú finančnú náhradu na čistenie pracovných odevov

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    JAJA11 Pozri príspevok
    Ja by som chcela vedieť, či je pravda, že zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnacovi prach na pranie alebo primeranú finančnú náhradu na čistenie pracovných odevov
    No už mám ten zákon - 385/2006. V paragrafe sa hovorí, že zamestnávateľ zabezpečuje udržiavanie osobného ochranného pracovného prostriedku najmä čistením, opravou a výmenou.
    Pracovný prostriedok však nie je bežný pracovný odev (paragraf 1 ods.3), takže asi zamestnávateľ nemusí prať montérky zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.