Zavrieť

Porady

Mzdový výkaz nepretržitej prevádzky

Robím mzdy v nepretržitej prevádzke v záchrannej službe. Mzdové výkazy si záchranári vypisujú tak, v akých zmenách pracujú s tým, že napr. v mesiaci november majú odpracovaných 165 hodín. Keď nepracuje v čase sviatku nepíše si nič. Myslím si, že aj v deň sviatku by si mal napísať 7,5 hod. (t.j. 1.11. a 17.11.) a odrobiť by mal iba 150 hodín a splní normu. Keď pracuje počas sviatku patrí mu zaň mzdové zvýhodnenie. Ak nie píše si len hodiny. Mám pravdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Kto pracuje v nepretržitej prevádzke, nemá platené náhrady mzdy za sviatky. Preto si ich neuvádzajú do výkazu. Platené majú len tí, ktorí odpracovali zmenu počas sviatku aj s príplatkami.

    Laurie je offline (nepripojený) Laurie

    174 cm vysoká, dlhovlasá blond... ...viac Laurie
    Ale ja mám na mysli fond pracovného času. Odrobiť by mali 150 hodín + 15 hodín sviatky.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Fond pracovného času počítaš dni odpracované a náhrady príjmu za dovolenky, platené voľná, sviatky, atď... Nepočítaš ani u seba do fondu prac. času napr. soboty, nedele, pretože si vtedy nemala pracovať. V nepretržitej prevádzke má pracovať len vtedy, keď podľa rozpisu má mať prac. zmenu. Keď nemá pracovať vo sviatok, neráta sa to do fondu prac. času. Keď má pracovať v nedeľu alebo vo sviatok a odpracuje, počítaš to do fondu prac. času.

    Mzdový výkaz nepretržitej prevádzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.