Zavrieť

Porady

Štvrťročné prehľady

Idem sa trošku posťažovať. Podala som v riadnom termíne prvý Prehľad o zrazených .... našej firmy, ale bohužiaľ na starom tlačive, ktoré mi predali v obchode. Vôbec ma nenapadlo kontrolovať, či je podľa vzoru č. 4404/2004-72. Na podateľmi som ho dala i odkontrolovať, či je správne vyplnené. Teraz dostaneme pokutu. :-(((
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    Pre istotu som volala ja. Povedala mi, že môžem byť rada, že dostanem iba 2.000,--. Za neúčinne podaný prehľad sa dávajú 4.000,--. Ale keď mi vyrubia túto pokutu, tak potom si môžem podať žiadosť o odpustenie.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    to je divné že za toto vyrubujú pokuty mne sa to raz stalo myslím pred rokom alebo dvoma ked menili tlačivo a len ma požiadali o prepísanie na nové a zaslanie, samozrejme bez pokuty...

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Ako to mohli na podateľni prebrať? Mali upozorniť, že je to na starom tlačive.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    súhlasím s Nike a Katty. Aj mňa tento rok upozornili, že je to na starom tlačive a len som to potom dodatočne prepísala. Žiadna pokuta nebola.

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    DÚ ZA1. Ale aj na tomto DÚ sú fajn správcovia, ale bohužiaľ nie všetci. Zostáva mi len dúfať, že správca dane našej firmy mal dnes zlý deň a na budúce budem skladať slúchadlo telefónu s úsmevom na tvári :-))))))))))))))))

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Dada
    Ako to mohli na podateľni prebrať? Mali upozorniť, že je to na starom tlačive.
    U nás na podateľni si nezamestnaní odrábajú VPP(verejno-prospešné práce). Neviem, či vedia, pre koho vlastne robia....

    Čo sa týka tej pokuty, tak by ju normálni daňováci nemali napariť. Najmä nie v tomto roku. Ak naparia-podať odvolanie na to, že je obdobie plné zmien a DÚ by mal akceptovať, že bežná firma nezvládne prispôsobenie toľkým zmenám v takom krátkom období.
    Niektoré veci napríklad DÚ nezvládol ani doteraz, tak nech nechcú od nás, aby sme boli lepší ako oni!

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    ja som raz tento rok zle vyplnila tlacivo a s tetou sa dalo pekne dohodnut priamo na DU sme to opravili a ani nechcela prepisat na nove. som sa cudovala. :-)) ale nie vsade su taki mili.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    evelien, evelien, zanedbávaš ma... občas si treba pozrieť oficiálne daňové stránky, tam sú vždy aktuálne vzory tlačív...a čo sa týka starých tlačív, ŠEVT je v tom neprekonateľný a nepoučiteľný...

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    a ak som na jednom stvroc.prehlade zabudla uviest vyplatene danove bonusy z prostriedkov zamestnavatela, ktore sme ale este neziadali od DU, pretoze ich budeme ziadat za cely rok naraz tak mi mozu za to dat pokutu?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Skôr sa skús dohodnúť so správkyňou na opravnom prehľade. Malo by to tam byť aj keď ste si to od DU neuplatňovali.

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    karkulka
    evelien, evelien, zanedbávaš ma... občas si treba pozrieť oficiálne daňové stránky, tam sú vždy aktuálne vzory tlačív...a čo sa týka starých tlačív, ŠEVT je v tom neprekonateľný a nepoučiteľný...
    Ahoj, tebe sa teda riadne ceria zúbky. No učím sa na vlastných chybách. Výsledok môjho poučenia: nekupuj to, čo si môžeš zadarmo stiahnuť z internetu. :-) (tak by som tu chcela dať takého istého vycereného smajlíka, ale ma to tu neposlúcha)
    Naposledy upravil evelien : 03.12.04 at 13:32

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    evelien
    Pre istotu som volala ja. Povedala mi, že môžem byť rada, že dostanem iba 2.000,--. Za neúčinne podaný prehľad sa dávajú 4.000,--. Ale keď mi vyrubia túto pokutu, tak potom si môžem podať žiadosť o odpustenie.
    Tie pokuty sa musia / nie môžu/ dávať od roku 2004, napr. ako za nepodanie DPH.

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    Tiež som mala tento problém, dokonca tento týždeň, kedy správkyňa kontrolovala doklady za celý rok. Upozornila ma, že mám zlé tlačivo za 1.štvrťok 2004 (telefonicky) a aby som napísala nové a doniesla ho. Nebola žiadna pokuta.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pokutu musíš dostať za IV.Q/2003 a novšie, môžeš za staršie. Do 31.12.2003 bolo v Zákone o správe daní a poplatkov , že správca dane môže dať pokutu, od 1.1.2004 sa znenie zmenilo na " uloží" pokutu, čo v preklade znamená , že musí dať pokutu. Bližšie § 35 ods.6 Zákona o správe daní a poplatkov.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Tak toto je akurát za IV.Q r.2003, myslíš že pomôže nejaké odvolanie alebo žiadosť o odpustenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.