Zavrieť

Porady

odmena spol.s.r.o.

Môžte prosím poradiť, aké odvody sa odvádzajú v 2006 z odmeny zo zisku spoločníka ? čo sa zmenilo?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    To by zaujímalo aj mňa. Vraj sa odvádza zdravotné poistenie? V r. 2005 sa nemuselo nič. Zmenilo sa niečo? Ozvite sa niekto, kto ste riešili takýto prípad.
    Vyplatenie podielu na zisku pre spoločníka s.r.o., keď je zároveň zamestnancom a konateľom.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    kalkulka
    To by zaujímalo aj mňa. Vraj sa odvádza zdravotné poistenie? V r. 2005 sa nemuselo nič. Zmenilo sa niečo? Ozvite sa niekto, kto ste riešili takýto prípad.
    Vyplatenie podielu na zisku pre spoločníka s.r.o., keď je zároveň zamestnancom a konateľom.
    To, že je spoločník s.r.o. súčasne aj zamestnancom a konateľom nie je rozhodujúce, podstatná je jeho účasť na ZI spoločnosti, t.j. podiely spoločníkov na zisku spoločnosti nepodliehajú ani v r. 2006 žiadnym odvodom do poisťovní.
    Citujem novelizovaný § 13 zákona o zdravotnom poistení od 01.01.2006:

    § 13
    Vymeriavací základ

    (1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
    a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu,40a)
    b) príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu fyzických osôb preto, že tak ustanovujú osobitné predpisy o zamedzení dvojitého zdanenia,41)
    c) podiel na zisku vyplatený obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstva, ktorý nie je štatutárnym orgánom a nie je členom štatutárneho orgánu a dozorného orgánu tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    kalkulka
    To by zaujímalo aj mňa. Vraj sa odvádza zdravotné poistenie? V r. 2005 sa nemuselo nič. Zmenilo sa niečo? Ozvite sa niekto, kto ste riešili takýto prípad.
    Vyplatenie podielu na zisku pre spoločníka s.r.o., keď je zároveň zamestnancom a konateľom.
    Treba rozlišovať, či ide o spoločníka, ktorý poberá odmenu za výkon svojej funkcie - ten musí platiť preddavky na verejné zdravotné poistenie vo výške 4% (spoločník) a 10% (spoločnosť) podobne, ako je to u konateľa, ktorý poberá odmenu za výkon činnosti.
    Ak spoločník nepoberá žiadnu odmenu, neplatí samozrejme nič.
    Vyplatené podiely z čistého zisku spoločníkom v s.r.o. sa nezdaňujú, ani nie sú súčasťou VZ pre zdravotné a sociálne poistenie.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    To je hotová katastrófa, poviem vám, Čo rozprávajú na seminároch. Chcela som sa iba uistiť, že fakt sa nemajú platiť odvody do ZP. Bola som teraz na seminári, kde mi tvrdili, že z takýchto podielov sa odvádzajú odvody do ZP.
    Už som si myslela, že mi niečo ušlo. To je teda na zblbnutie. Ďakujem, ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.