Zavrieť

Porady

Predaj HIM

Predávame stroj za 250 000,00 , ktorý sme kúpili pred dvoma rokmi za 300 000,00 s dph a pri kúpe sme si uplatnili dph.Stroj bol kúpený v hotovosti , nešlo o leasing. Čo treba urobiť z hľadiska dph? Mám rozdiel 50 000,00/ zo sumu 300 000 - 250 000/ a z toho dph odviesť pri predaji? alebo stým nemám robiť nič?

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    domacnost
    Predávame stroj za 250 000,00 , ktorý sme kúpili pred dvoma rokmi za 300 000,00 s dph a pri kúpe sme si uplatnili dph.Stroj bol kúpený v hotovosti , nešlo o leasing. Čo treba urobiť z hľadiska dph? Mám rozdiel 50 000,00/ zo sumu 300 000 - 250 000/ a z toho dph odviesť pri predaji? alebo stým nemám robiť nič?

    Ďakujem za každú radu.
    Stroj predáš za 250 tis. + DPH, pokiaľ je 250 tis. základ dane pri predaji

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Pauli, ďakujem za reakciu a odpoveď. To viem, že z predajnej ceny odvediem dph, no mňa však viac zaujíma rozdiel z nákup.ceny a predajnej t.j. 50 000,00 s dph. Mám z tejto sumy-z rozdielu odviesť dph? Nezdá sa mi, že by sme si môhli /a nechali/ viacej nárokovať a menej pri predaji odviesť, i keď predajná cena bola nižšia ako obstaravacia.

    Candy je offline (nepripojený) Candy

    Candy
    predpokladám, že stroj si odpisovala 2 roky, slúžil na dosiahnutie a udržanie príjmov, tj. odpisy si priamo alebo nepriamo zahrnula do ceny výrobku alebo služby. Na túto zvýšenú cenu výrobku sa uplatnila DPH, a pravdepodobne aj viac ako 50tis. To však nič nemení na tom, že ho predávaš za 250tis., jednoducho DPH odvedieš z predajnej ceny. Pokiaľ to nie je ekonomicky alebo personálne previazaná osoba, nikto nebude skúmať, ako ste sa na cene dohodli a či je to cena obvyklá na trhu. Predpokladám, že je to cena úmerná opotrebeniu stroja, takže by to malo byť naozaj OK.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Hm, viete prečo sa pýtam? Čítam si § 54 zákon o dph a neviem či sa tento môj príklad nevzťahuje na tento §. Čo myslíte?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    domacnost
    Hm, viete prečo sa pýtam? Čítam si § 54 zákon o dph a neviem či sa tento môj príklad nevzťahuje na tento §. Čo myslíte?
    Nie, uvedený § sa na tento prípad nevzťahuje.

    tozuma je offline (nepripojený) tozuma

    tozuma
    Prosím Vás o radu : V r.2004 som kúpila stroj za 480 516,- Sk s DPH. DPH som si uplatnila, nakoľko som platcom DPH. Odpisovala som ho iba v r.2004 nakoľko v r2005 a 2006 som bola v strate. Teraz ho chcem predať. Zostatková cena je 302 846,-. Ja však ho nemôžem predať za takúto cenu, nakoľko som ho užívala 3 roky na podnikanie a je opotrebovaný. Môžem ho predať napr. za 100 900,- + DPH, ktoré uvediem v DP DPH v nasl. štvrťroku. Alebo musím ho predať za zostatkovú cenu 302 846 + DPH?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    tozuma Pozri príspevok
    Čiže aj za tých 100 900,- SK+ DPH ? Ďakujem za odpoveď.
    Keď si to vieš zdôvodniť, tak áno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.