Zavrieť

Porady

Povinnosť v omege

Pouzivam novy program Omegu a robila som uzavierku DPh. Vsetko v pohode, skontrolovala som si to a podala priznanie. Teraz som nahadzovala uhradu danovej povinnosti a neviem na aky ucet. Mam tam dva ucty DPH uplatnená vstup tuz. a DPH uplatnená výstup tuz. Rozdiel medzi uctami je moja povinnost. Mam tie ucty dorovnat?
V predchadzajucom soft. som to mala tak, ze po uzavierke DPH sa mi povinnost alebo odpocet automaticky zauctovala na analyticky ucet podla mesiacov a k tomu som len priradila platbu. Takze neviem, ci nespravim chybu, ked ucty dorovnam. Skuste poradit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ja si po skontrolovaní DPH a poslaní DP preúčtujem analytiky interným dokladom, napr.
    343 100 / 343 019
    343 219 / 343 100
    kde 343 100 je analytika v rámci zúčtovaniu s DÚ, a tam si dávam úhrady...

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Gabi03
    Ja si po skontrolovaní DPH a poslaní DP preúčtujem analytiky interným dokladom, napr.
    343 100 / 343 019
    343 219 / 343 100
    kde 343 100 je analytika v rámci zúčtovaniu s DÚ, a tam si dávam úhrady...
    Ja to robím tak isto na 343 000, kde mi zostane vyčíslená daňová povinnosť, alebo nadmerný odpočet a potom tam účtujem úhradu DPH, alebo vrátený odpočet z DÚ. Je to prehľadné, lebo sa Ti vyčistí analytika na 343 019 a 343 219.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Dakujem za odpovede. Dufala som, ze to bude zautomatizovane.
    Ja som si to nahrala nasledovne do ID :
    343019 na D
    343219 na MD
    rozdiel som zauctovala na 343100.
    Takze zostatky na 343019 a 343219 su 0,- a povinnost mi ostala vysiet na 343100 a ked pride uhrada, tak sa vyparuje aj tento ucet.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Toto je tá správna odpoveď.
    Ďakujem. Fakt som si nevšimla, že je to zautomatizované. Takže budúcu uzávierku DPH hneď skúšam ako to funguje.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    AdrianaA
    Toto je tá správna odpoveď.
    Ďakujem. Fakt som si nevšimla, že je to zautomatizované. Takže budúcu uzávierku DPH hneď skúšam ako to funguje.
    prečo budúcu ? zruš túto a vykonaj ju znova so zaškrtnutým políčkom na zaúčtovanie.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    už mám ID nahodené. No ale možno to zruším a spustím automat .
    Uvidím. Lebo ešte nemám ani aktuálnu uzavretú. Dnes musím všetko prekontrolovať a vôbec, ale vôbec sa mi nechce.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Jozef I
    prečo budúcu ? zruš túto a vykonaj ju znova so zaškrtnutým políčkom na zaúčtovanie.
    No včera som to skušala. A nič. DPH pri účtovaní sa mi zapíše na 343019 a 343219. Keď mám všetko OK spustím uzávierku DPH B a D za dané obdobie, ale žiadna kolonka na preúčtovanie DPH tam nie je. Musela som si to preúčtovať znova sama.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    AdrianaA
    No včera som to skušala. A nič. DPH pri účtovaní sa mi zapíše na 343019 a 343219. Keď mám všetko OK spustím uzávierku DPH B a D za dané obdobie, ale žiadna kolonka na preúčtovanie DPH tam nie je. Musela som si to preúčtovať znova sama.
    Pri uzáviere D je také malé zaškrtávacie políčko ("preúčtovať zostatky DPH") a to treba odfajknúť. Keď pustíš uzávierku tak si ešte vypýta číselný rad a číslo dokladu a analytický účet kam má zostatky preúčtovať.
    Ale preúčtujú sa iba zostatky za danú uzávierku. Z predošlých uzávierok to treba dorobiť ručne.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Musím pozrieť verziu. Ak mám staršiu, najprv si to upgradnem.
    Fakt dík za radu. Maličkosť niekedy môže ušetriť čas .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.