Zavrieť

Porady

cestovne diety

ahojte, chcela by som sa spytat, ak vyplacam cestovne diety cez mzdy, malo by sa to zamestnancom zdanovat?
Ja si myslim, ze nie, ale pocula som iny nazor.
Dakujem vsetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luciagr
    ahojte, chcela by som sa spytat, ak vyplacam cestovne diety cez mzdy, malo by sa to zamestnancom zdanovat?
    Ja si myslim, ze nie, ale pocula som iny nazor.
    Dakujem vsetkym
    Ak sú tie diéty v rámci zákona o CN tak nepodliehajú zdaneniu.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    Cestovne nahrady sa urcite nezdanuju, vyplyva to priamo z ustanovenia § 5 ods. 5 písm. a) zákona 595/2003 o dani z príjmov: predmetom dane nie je "cestovná náhrada poskytovaná v súvislosti s výkonom závislej činnosti do výšky, na ktorú vznikne zamestnancovi nárok podľa osobitných predpisov, vrátane vreckového poskytovaného pri zahraničnej pracovnej ceste do výšky 40 % nároku na stravné ustanovené týmito predpismi" - osobitný predpis je v tomto prípade zákon o cestovných náhradách - č.283/2002; treba však rozčleniť od seba mzdu a cestovná náhrada (cestovná náhrada nie je súčasťou mzdy)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.